Eesti elektrijalgrattatootja kahekordistas mullu käibe ja avab kolm poodi

13196496t1h3120

Elektrijalgrataste tootja Ampler Bikes kahekordistas 2020. aasta käivet ning plaanib avada esinduspoed Šveitsis, Hollandis ja Eestis.

Ampleri käive kasvas 2020. aastal võrreldes eelmise aastaga 115 protsenti. Elektrijalgrataste suurimal turul Saksamaal kasvas ettevõtte käive 136 protsenti – pandeemia ajal eelistasid inimesed ühistranspordile ja autodele elektrijalgrattaid.

Ampleri eesmärk on oma kiiret kasvutempot Saksamaal jätkata ning laieneda ka Šveitsi ja Hollandisse, kus ettevõttel on kavas 2021. aastal avada esinduspoed. Koduturul avab Ampler sel kevadel esinduspoe Tallinnas Telliskivi kvartalis.

Ampler avas 2020. aasta kevadel oma teise salongi Saksamaal Kölnis. Pandeemia negatiivseid mõjusid aitas tõrjuda ettevõtte otsemüügi mudel – veebimüük moodustab ettevõtte käibest üle 90 protsendi. Pandeemia mõjud, mille tagajärjel tuli esinduspoed ajutiselt sulgeda ja kuues riigis proovisõidu programm pausile panna, olid tänu sellele minimaalsed. Lisaks veebimüügimudelile olid Ampleri eelised rasketel aegadel ka ettevõtte tootmisrajatised Eestis ja head suhted tarnijatega.

Ampleri tegevjuht ja kaasasutaja Ardo Kaurit on alanud aasta suhtes optimistlik: «Me usume kiiresse, kuid jätkusuutlikku kasvu. Kuigi 2021. aastal tuleb jalgrattatööstusel tõenäoliselt jätkuvalt silmitsi seista raamide ja rattaosade tarneprobleemidega, usume, et meie ärimudel töötab.»

Ampleri töötajate arv kasvas 45-lt 85-le ja ettevõtte eesmärk on 2021. aastal seda arvu edasise kasvu toetamiseks kahekordistada. Detsembris 2020 teatas Ampler uue süsinikneutraalse tehase ehitamise plaanidest Eestis. Selle ehitus peaks algama 2021. aastal. Praegune Jüris asuv tehas avati 2019. aasta novembris.

Tänavu alustas Ampler maanterattaspordi toetamisega, saades UCI Continental tasemel sõitva Ampler Development Teami nimisponsoriks. Ampler Development Teami eesmärk on panustada Baltimaade ja Soome U23 ratturite arengusse. Meeskonda juhivad ja treenivad endised profiratturid Jaan Kirsipuu ja Rene Mandri.

Allikas: https://majandus24.postimees.ee/7198044/eesti-elektrijalgrattatootja-kahekordistas-mullu-kaibe-ja-avab-kolm-poodi

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X