Eesti e-jalgrattur sai MM-il 7. koha

813786h31a1t28

Austrias Leogangis alustati maastikuratturite maailmameistrivõistlustega. Esimese eestlasena oli avapäeval stardis Maaris Meier, kes pälvis e-jalgrataste võistlusel 7. koha.

Neljaringilisel võistlusel pälvis esikoha prantslanna Melanie Pugin ajaga 56.33. Hõbe- ja pronksmedali viisid Šveitsi Kathrin Stirnemann ja Nathalie Schneitter, kes kaotasid võitjale vastavalt 26 sekundiga ning ühe minuti ja 15 sekundiga.

Meier pälvis 13 ratturi konkurentsis 7. koha, kaotades võitjale 13 minuti ja 41 sekundiga.

Meeste klassis pälvis e-jalgrataste võistlusel esikoha britt Thomas Pidcock ajaga 1:01.41. Hõbemedali teenis prantslane Jerome Gillouz (+0.35) ja pronksmedali taanlane Simon Andreassen (+0.49), kes alles eelmisel nädalal võitis Tšehhis Nove Mestos toimunud olümpiakrossi MK-etapi.

MM-i avapäeval võeti mõõtu ka riikidevahelises teatesõidus. Maailmameistriteks krooniti Prantsusmaa ratturid, kes edestasid itaallasi (+1.35) ja šveitslasi (+2.06).

Neljapäeval asuvad võistlustulle mees- ja naisjuuniorid. Eestlastest on stardis Kert Järva, Oskar Kontus ja Henry Grünberg.