Eesti BMX ratturid näitasid esimesel Euroopa karikaetapil, et liigutakse õiges suunas

BMX-ratturid

BMX-ratturite hooaeg algas Itaalias Veronas Euroopa karikaetapiga, kus osales üheksa Eesti ratturit. Paula Palmiste pälvis 11-12-aastaste tüdrukute seas viienda koha.

Võistlusel osales ligi 1200 BMX-ratturit 29 erinevast riigist. Teiste seas olid esindatud ka Uus-Meremaa, Austraalia, Ecuador ja Colombia. Eestlastest olid stardijoonel Jesse Laur, Konrad Kasemaa, Mattias Laur, Luukas Lajal, Olive-Sten Saar, Paula Palmiste, Remo Paur, Ruudi Lumiste ja Sten Tristan Raid.

Laur sai üheksa-aastaste poiste seas 14. koha, Remo Paur kaheksa-aastaste poiste seas 15. koha, Luukas Lajal 14-aastaste poiste seas 23. koha, Ruudi Lumiste 13-aastaste poiste seas 25. koha, Mattias Laur 12-aastaste poiste seas 25. koha, Oliver-Sten Saar 15-16-aastaste poiste seas 28. koha ja Sten Tristan Raid 14-aastaste poiste seas 29. koha.

“Peale pikka talveperioodi oli ratturitel hea meel võistelda ja näha, kuidas on ettevalmistus sujunud,” rääkis noori treeniv Klavs Losivskis peale võistlust. “Eesti BMX-ratturid jõudsid Veronasse mõned päevad varem, et peale külma ja lumist aega kodumaal treenida natuke välitingimustes. See oli hea otsus, sest ametlikul soojendusel lasti võistlejatel teha vaid neli ringi.”

“Esimese kvalifikatsiooni järel nägime juba, et oleme teinud ettevalmistusperioodil head tööd. Kolm eestlast jõudsid finaalidesse, kaks poolfinaalidesse ja ülejäänud veerandfinaalidesse. 15-16-aastaste poiste klassis oli joonel peaaegu 170 ratturit. Selle klassi sõidud on alati väga huvitavad ja võistluslikud, sest peale seda ootab tavaliselt ees profikarjäär. Sestap soovivad kõik ennast veel tõestada,” jätkas Losivskis.

“Eestlastest sõitis selles klassis Oliver-Sten Saar. 1/16-finaali lõpetas ta kolmandal positsioonil. Oliveril ei ole just parim start, aga ta tegi hea sõidu ning jõudis lõpuks veerandfinaalini, kus väike viga maksis poolfinaali koha,” lisas Losivskis. “Üldiselt näitasid kõik eestlased, et nad on väga motiveeritud ja tahtmist täis. See annab mulle treenerina kindlust, et liigume õiges suunas.”

Järgmine Euroopa karikasarja etapp toimub 16.-18. Aprillil Belgias Zolderis. Tulemused siin

2022. aasta Euroopa karikavõistlused:

  1. ROUNDS 1 & 2 VERONA (ITA) 2-3 APRIL
  2. ROUNDS 3 & 4 ZOLDER (BEL) 16-18 APRIL
  3. ROUNDS 5 & 6 RAVELS (BEL) 30 APRIL – 1 MAY
  4. ROUNDS 7 & 8 STUTTGART (GER) 14-15 MAY
  5. ROUNDS 9 & 10 KAMPEN (NED) 4-5 JUNE
  6. ROUNDS 11 & 12 VALMIERA (LAT) 25-26 JUNE

Fotod Eesti Jalgratturite Liidu facebookis

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Hearum, Floorin AS, Kagu Engineering OÜ, Rand & Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X