Eesti BMX ratturid jõudsid Euroopa karikasarja etappidel Lätis finaalidesse kaheksal korral

Eesti BMX ratturid Lätis Valmieras Euroopa karikasarja etappidel

Eesti BMX ratturid osalesid nädalavahetusel Euroopa karikasarja viiendal ja kuuendal etapil Valmieras, Lätis. Eestlased jõudsid kahel päeval erinevates vanuseklassides finaali tervelt kaheksal korral. Meesjuunioride konkurentsis võistelnud Tõnis Mugra ja Oliver-Sten Saar sõitsid end kumbki ühel etapil poolfinaali, saavutades vastavalt 9. ja 14. koha.

Kokku oli Eestist võistlemas üks U23 ja neli juunioride vanuseklassi ratturit. Juunioride konkurentsis võistelnud Rasmus Kissi parimaks tulemuseks jäi sel korral 38. koht ja Mikk Metsaotsal 50. koht. U23 kategoorias võistles Rikojan Tugedam, kelle parimaks tulemuseks oli 32. koht.

Noorematest ratturitest näitas väga head sõitu B15/16 vanuseklassis võistelnud Luukas Lajal, kes jõudis viiendal etapil finaali ja saavutas seitsmenda koha.  Sama tulemuse sõitis välja ka Hans Helemets B9 vanuseklassis. Kuuendal etapil sõitis Ever Richard Rannamets välja kuuenda koha B10 vanuseklassis ja Gerhard Rumm seitsmenda koha B17+ vanuseklassis.

Tüdrukute seast said mõlemal päeval pjedestaalile kolm ratturit. Paula Palmiste (G11/12) saavutas viiendal etapil teise ja kuuendal kolmanda koha. Laura Kiss (G9) sõitis mõlemal päeval ennast teiseks. Bianka Leetberg (G8) sõitis välja kolmanda ja teise koha.

Kokku oli Eestist võistlemas 46 ratturit. BMX-krossi Euroopa karikasarja seitsmes ja kaheksas etapp on kavas 27.-28. mai Tšehhis Benatky nad Jizerous.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Hearum, Kagu Engineering, Soela Rannamajad, Floorin.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X