Eesti BMX noored jätkavad Belgias Euroopa karikasarja

882 Frants Kirsipuu, 890 Mattias Laur lisa

8-10. aprillil toimuvad Belgias Circuit Zolderi vormel-1 ringil asuvas BMX pargis Euroopa karikasarja kolmas ja neljas etapp. Võistluse toimumispaik asub väikses linnas Limburgi provintsis Heusden-Zolderis, mis on enim tuntud oma söekaevandamise ajaloo ja kuulsa võidusõiduraja Circuit Zolder poolest.

BMX võistlusrada Circuit Zolderil on tehtud UCI sõitjate ja treenerite nõuannete järgi, olles sellega maailmatasemel. 4-kilomeetri pikkune rada on ehitatud 1963. aastal ja tähistab tänavu oma 60. juubelit. Alates sellest ajast on sealsel rajal kihutanud palju erinevaid autosid, mootorrattaid, veoautosid ja isegi vormel 1. Circuit Zolderi rajal on toimunud aga palju kaalukaid rattaüritusi, näiteks 2002. aasta UCI maantee maailmameistrivõistlused ja ka UCI cyclo-crossi maailmameistrivõistlused. 2016. aastal tuli Wout Van Aert Circuit Zolderis cyclo-crossi maailmameistriks. Lisaks sellele on kahel aastal 2015 ja 2019 toimunud Circuit Zolderi rajal ka BMX maailmameistrivõistlused.

Eesti BMX noortest asuvad stardijoonele kuus sportlast, kahest klubist:
Jesse Laur B10 (BMX Racing Estonia)
Mattias Laur B13 (BMX Racing Estonia)
Paula Palmiste G11 (BMX Racing Estonia)
Konrad Kasemaa B13 (BMX Tallinn)
Oliver Pauskar B11 (BMX Tallinn)
Karl Pauskar B10 (BMX Tallinn)

Eesti Jalgratturite Liit tänab BMX koondise toetajaid Rand & Tuulberg Grupp, Jetoil AS, Hearum AS, Kagu Engineering OÜ

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X