Eesti BMX krossiratturid tõid Itaalias toimunud hooaja avaetapilt kuus karikat

181781306_284694426326949_1417172016266573924_n

Eesti BMX krossiratturid avasid võistlushooaja Euroopa karikasarja Verona etapiga, kus kahel päeval toodi kokku kuus karikat. Kõige edukam eestlane oli Palula Palmiste (G10, TÜASK), kes noppis mõlemal päeval ülekaalukalt etapivõidud. Sten Tristan Raid (B13, TÜASK) saavutas teise ja seitsmenda koha, Ruudi Lumiste (B12, TÜASK) neljanda ja Remo Paur (B7, TÜASK) kolmanda koha.

Eelmisel aastal jäi võistlushooaeg Euroopas koroona tõttu  ära ning ka sel aastal on asutud Euroopa kalendris toimuma pidanud võistlusi järjest edasi lükkama.

Sõitjad ise olid õnnelikud, et said taas võistelda ja jäid võistluse tulemustega rahule.

Sten Tristan Raid, kes saavutas laupäeval toimunud esimesel etapil, rootslase Jesper Wahlbergi  järel teise koha, kommenteeris järgnevalt: “ Finaalis kõik justkui õnnestus, võidu noppinud  Wahlberg on väga heas vormis ning oligi minust selles sõidus lihtsalt kiirem. Pühapäevase etapi finaal kahjuks ebaõnnestus. Viga väravas ning teise ratturiga lenksu pidi kokku sõites kaotasin nii palju hoogu, et ma lihtsalt jäin teistest maha. Püüdsin oma positsiooni lõpuni parandada, aga kahjuks see ei õnnestunud.“

Ruudi Lumiste, kes saavutas esimesel päeval neljanda koha, kommenteeris järgnevalt:  “Jäin rahule, et sain finaalis sõita, kuid tegelikult olid ootused veidi kõrgemad, oleksin tahtnud saada poodiumile. Pühapäevasel sõidul lõppes minu võistlus poolfinaaliga.  Raja viimases kurvis olin kolmandal kohal. Tahtsin oma positsiooni parandada, aga see lõppes hoopis kukkumisega.“

Kõige noorematest oli võistlemas Remo Paur, kes sai teisel võistluspäeval kolmanda koha.
Esimese päeva tulemused SIIN
Teise päeva tulemused SIIN
Video SIIN

Eesti BMX jalgrattakrossi võistluskalendri hooaeg algab 12. juunil Tartu rajal.

Foto autor Dario Belingheri – Michele Mondini | bettiniphoto.net
Galerii: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=eestijalgratturiteliit&set=a.1690000111208611

▪️ Eesti Jalgratturite Liit tänab BMX koondise peasponsorit Hearum AS toetuse eest! Lisaks täname toetuse eest Lansec Elekter OÜ´d ja Floorin AS´i.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X