Eesti BMX krossiratturid tegid hooajale eduka sissejuhatuse Läti MV 1. etapil.

Eesti BMX krossiratturid võistlesid nädalavahetusel Läti meistrivõistluste 1. etapil ja Ventspilsi karikavõistlustel. Osalejaid oli lisaks võõrustajatele ja eestlastele veel Leedust ning Valgevenest, kokku 282, eestlasi neist 14. Meie ratturite sõidutase oli hea ja koguni 6 ratturit sõitsid finaalis kõige kõrgemate kohtade eest, 2 jäid väga napilt finaalist välja.

Alustati võistlust noorematest tüdrukutest  ja siin tegi G7 vanuseklassis suurepärase sõidu Paula Palmiste (Tartu SK Velo), kes saavutas 2. koha ja pidi finaalis alla vanduma vaid Ramona Barele (Rigas Favorits). Tüdrukute G15+ vanuseklassis sõitis samuti väga hästi Anni Annama (Rein Taaramäe Rattaklubi), kes saavutas samuti 2. koha, võitja selles vanuseklassis oli leedukas Veja Baškite (Dubysa). Cruiserite 30+ vanuseklassis esindas Eestit Kaarel Maaten (Tartu SK Velo) ja saavutas igati tubli 4. koha, võitja selles vanuseklassis oli Alvis Lanso (Mitavas Kumeli). Poiste B7 vanuseklassis kulges finaal väga dramaatiliselt, kus kõik eelsõidud võitnud Jakob Maaten (Tartu SK Velo) liidripositsioonilt viraažis põrkus kokku kaasvõistlejaga ja kaotas oma positsiooni ning pidi lõpuks leppima vaid 8. kohaga, võitja selles vanuseklassis oli Bruno Vanags (Rigas Favorits). B8 vanuseklassis saavutas Rommi Maidla (Spot of Tallinn) 22. koha, võitja oli Patriks Krauklis (Valmieras Puikas). Kõige osavõturohkemas vanuseklassis, B10 osalesid meilt Rico Kandi (Tartu SK Veo) ja Oliver Siim Simenson (Tartu SK Velo), kes saavutasid vastavalt 18. ja 19. koha, võitjaks tuli selles vanuseklassis Eduards Salmanis (Rigas Favorits). B11 vanuseklassis tegi suurepärase sõidu Joonas Vaikmäe (Tartu SK Velo), kes jäi poolfinaalis väga napilt finaalist välja ja pidi seekord leppima 11. kohaga, Uko Rasmus Luht (Tartu SK Velo) saavutas selles vanuseklassis 23. koha, võitjaks tuli kohalik poiss Matiss Mažrims (Ventspils Spars). B12 vanuseklassis osales Eestist 3 ratturit, finaali jõudis neist Tõnis Mugra (Tartu SK Velo), kes saavutas 5. koha, Rasmus Kiss (Spot of Tallinn) saavutas 12. koha, Karl August Kalk 15. koha, võitjaks tuli leedukas Mikas Jankus (Dubysa). B15-16 vanuseklassis oli meie esindajaks Martti Härmoja (Tartu SK Velo), Martti tegi tugevas konkurentsis küll väga hea sõidu, pidi aga seekord napilt leppima B-finaaliga ja 10. kohaga, võitja oli Ronalds Ritinš (Ventspils Spars). Naisjuunioride ja naiste Eliitklassi ühissõidus saavutas Ketlin Tekkel (Spot of Tallinn) 2. koha, võitja oli Airisa Galina (Ventspils Spars).

Pühapäeval sõideti Ventspilsi karikatele ja siin olid eestlaste kohad oma vanuseklassides järgmised: G7-9 Paula Palmiste 3. koht, G14+ Anni Annama 4. koht, Ketlin Tekkel 6. koht, Cruiser 30+ Kaarel Maaten 3. koht, B7 Jakob Maaten 2. koht, B8 Rommi Maidla 24. koht, B10 Oliver Siim Simenson 19. koht, Rico Kandi 21. koht, B11 Joonas Vaikmäe 9. koht, Uko Rasmus Luht 19. koht, B12 Tõnis Mugra 3. koht, Karl August Kalk 14. koht, Rasmus Kiss 15. koht, B15-16 Martti Härmoja 9. koht, meeskondlikult  oli Tartu SK Velo võistkond 11. kohal, kokku osales 23 võistkonda.