EESTI BMX KROSSIRATTURID OSALESID HOOAJA ESIMESES VÄLISLAAGRIS HISPAANIAS

IMG_5757

Eesti BMX krossiratturite ettevalmistused uueks hooajaks käivad juba täie hooga. Jõulude ajal suunduti välislaagrisse Hispaaniasse Alicantesse, kus rohkem kui kümne päeva jooksul treeniti koos Soome ratturitega lätlasest treeneri Klavs Lisovskis juhendamisel.

Eestist osales laagris kuus ratturit klubidest Spot of Tallinn (Luukas Lajal, Mattias Laur ja Jesse Laur) ja Tartu Akadeemiline Spordiklubi (Sten Tristan Raid, Paula Palmiste ja Ruudi Lumiste). Soome poolt osales treeningutel viis ratturit Helsingi ja Turu klubidest. Samal ajal toimus Alicantes ka Prantsuse BMX klubi laager, mis võimaldas teha ka mitmeid ühistreeninguid.

Treeningud toimusid kaks korda päevas erinevatel radadel Alicante ümbruses ning igal treeningul oli oma kindel fookus – keskenduti väravale, hüpetele, manuaalile, viraažidele, jne. Ratta tunnetus oli nooretel ratturitel hea, sest eelnevalt oldi Eesti sisehallis Siim Lepiku ja Klavs Lisovskise trennides selle kallal juba tublisti tööd tehtud.

„Laager meeldis väga ja lihvis meie hüppeoskust ning andis juurde mitmeid uusi oskusi. Uuel hooajal tahame jõuda Euroopa karikasarja etappidel ja Euroopa meistrivõistlustel esikolmikusse,“ olid Eesti ühed edukamad BMX krossiratturid Raid ja Palmiste tulevase hooaja osas positiivselt meelestatud.

Järgmine laager toimub enne võistlushooaja algust veebruari lõpus samuti Hispaanias Alicantes ning siis on oodata veel suuremat Eesti ratturite osalust.

BMX krossiratturite võistlushooaeg Euroopas algab Euroopa karikasarja etapiga Itaalias Veronas 27. märtsil. Kalender

Pildid laagrist (Erakogu)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X