Eesti BMX-krossiratturid olid nädalavahetusel võistlemas Euroopa karikasarja etapil Stuttgartis

Saksamaal Stuttgartis sõideti nädalavahetusel BMX-krossi Euroopa karikasarja 7. ja 8. etapp. Võistlustules olid ka eestlased Mikk Metsaots, Sten Tristan Raid ja Luukas Lajal.

14-aastaste poiste klassis jõudis Raid seitsmendal etapil pool- ja Lajal veerandfinaali, pälvides vastavalt 15. ja 29. koha. Võistluse võitis rootslane Jesper Wahlberg, kes alistas finaalis prantslase Lino Harscoeti ja ungarlase Bendeguz Farkasi.

Metsaots jõudis seitsmendal etapil 15-16-aastaste noormeeste seas kaheksandikfinaali ning sai kokkuvõttes 49. tulemuse. Esikoha pälvis prantslane Zian Lemee, teise hollandlane Jesse de Veer ja kolmanda Arthur Bretin Monard.

Kaheksandal etapil jõudsid Raid ja Lajal B14 klassis veerandfinaali. Lajal sai kirja 18. ja Raid 21. tulemuse. Võistluse võitis Farkas, edestades Wahlbergi ja prantslast Titouan Faure’i. Metsaots jõudis B15/16 klassis taas kaheksandikfinaali, mis andis 51. koha. Võidu napsas omale lätlane Edgars Langmanis, teise koha teenis prantslane Lemee ja kolmanda belglane Yorgi Piccart.

BMX-krossi Euroopa karikasarja 9. ja 10 etapp toimuvad 4.-5. juunini Hollandis Kampenis.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Hearum, Floorin AS, Kagu Engineering OÜ, Rand & Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard