Eesti BMX krossiratturid jätkasid hooaega Lätis

Pärast väikest suvepuhkust jätkasid meie BMX krossiratturid oma võistlushooaega Lätis, kus 28.- 29.07. toimusid Madonas Läti MV 5. etapp ja Madona karikavõistlused ning 4.- 5.08. toimusid Valmieras Valmiera GP ja Läti Meistrid. Eestit esindasid neil võistlustel 21 ratturit neljast erinevast klubist. Kõige edukam rattur oli meilt Paula Palmiste, kes saavutas Madona võistlustel 2. ja 5. koha ning Valmieras vastavalt 1. ja 2. koha, kusjuures võitis Valmiera GP võistlustel teiste hulgas ka valitsevat Euroopa Meistrit. Meie ratturite kohad Madonas, Läti MV 5. etapil ja Madona karikavõistlustel olid: G7 – Paula Palmiste Tartu SK Velo kohad 2. ja 5., G15+ Anni Annama RTR, kohad 3. ja 3., B8 – Rommi Maidla Spot of Tallinn, kohad 16. ja 2., Konrad Kasemaa Spot of Tallinn, kohad 20. ja 7., B9 – Ruudi Lumiste Tartu SK Velo, kohad 4. ja 5., B10 – Luukas Lajal Spot of Tallinn, kohad 16. ja 12., samas vanuseklassis startinud Sten Tristan Raid võitis küll esimese sõidu, kukkus aga teises sõidus ja pidi võistluse katkestama, B12 – Tõnis Mugra Tartu SK Velo, kohad 2. ja 2., Mikk Metsaots Spot of Tallinn, kohad 18. ja 11., JW-EW – Ketlin Tekkel Spot of Tallinn, startis vaid esimesel päeval ja saavutas 3. koha, JM-EM – Siim Lepik TÜASK, saavutas esimesl päeval 6. koha, teisel päeval startis vanuseklassis 17+ ja võitis selle sõidu.

4.- 5.08. Valmieras võistelnud Eesti ratturite kohad oma vanuseklassides olid: G7 – Paula Palmiste Tartu SK Velo, kohad 1. ja 2., G8-9 Mirle-Neora Adusoo Tartu SK Velo, kohad 5. ja 7., G10-11 Mirjam Raun Tartu SK Velo/RTR, kohad 2. ja 3., Cruiserid – Andrus Mõttus Tartu SK Velo, startis vaid esimesel päeval ja saavutas 8. koha, B8-9 Markus Mõttus Tartu SK Velo, startis samuti vaid esimesel päeval ja saavutas 15. koha, B10-11 Joonas Vaikmäe Tartu SK Velo, kohad 12. ja 5., Luukas Lajal Spot of Tallinn, kohad 24. ja 9., Rico Kandi Tartu SK Velo, kohad 27. ja 13., B11-12 Tõnis Mugra Tartu SK Velo, kohad 7. ja 6., Rasmus Kiss Spot of Tallinn, kohad 21. ja 9., B14-15 Martti Härmoja Tartu SK Velo, kohad 20. ja 4., Andren Kaju Spot of Tallinn, kohad 12. ja 6. Meeskondlikult saavutas Tartu SK Velo 12. koha, Spot of Tallinn oli 23., kokku osales 24. võistkonda.

Järgmine võistlus meie BMX krossiratturitel on Tartus, kus lõpetatakse Eesti karikavõistluste sari III etapiga ja selgitatakse välja Balti karikavõitja BMX krossis. Võistlused toimuvad eeloleval nädalavahetusel Tartus, Tähtvere Puhkepargi BMX krossirajal, võistluste algus on laupäeval kell 14.00 ja pühapäeval kell 12.00, võistlust saab jälgida ka otseülekandes Tartu Spordiklubi Velo Facebook-i kodulehel.