Eesti BMX-krossi hooaeg saab nädalavahetusel vinge avapaugu

BMX-krossiratturid

Juba sel nädalavahetusel toimuvad Eesti BMX-krossi hooaja esimesed võistlused ja seda täiesti uues võtmes – käima lükatakse uuenduslik BMX-krossi karikasari, mis on esmakordselt Eesti ajaloos ühendatud Soome karikasarjaga.

Ka soomlaste jaoks on tegemist nende BMX-krossi karikasarja esimese etapiga, mispärast tuleb Tallinna külje alla Peetrisse võistlema rekordarv naaberriigi rattureid – umbes ⅓ osalejatest on Soome sõitjad. Nädalavahetuse võistlused tähistavad Eesti BMX-krossis uut ajajärku, sest koostöö naabritega on juba esimeste võistluste eel ennast tõestanud – võistlused on viimaste aastate ühed rohkearvulisemad, kokku tuleb rattureid rajale ligikaudu 160 nii Eestist, Soomest kui Lätist.

“Mul on ütlemata hea meel, et meie talvisted ponnistused karikasari käima tõmmata hakkavad vaikselt vilja kandma ja sõitma tuleb nõnda palju noori rattureid,” rõõmustab Eesti karikasarja eestvedaja Jaan Lajal Spordiklubist Airpark. Eriliselt teeb aga rõõmu asjaolu, et Soomest on kohale tulnud nõnda palju sõitjaid. “See ju oligi meie eesmärk – kasvatada mõlema riigi võistluste osalejate arvu ning tõsta seeläbi võistluste kvaliteeti. Kui kaks sarnases seisus naabrit ikkagi seljad kokku panevad, oleme me koos palju tugevamad ning jõuame kindlasti ka palju kaugemale.”

Laupäeval toimub Eesti BMX-krossi karikasarja I etapp ning juba traditsiooniks saanud võistlus King of Tallinn. Pühapäeval võetakse omavahel mõõtu karikasarja II etapil nimega Tribute to BMX moms, sest tegemist on ikkagi emadepäevaga ning just paljudel emadel on BMX-is kandev roll. Mõlemal päeval algavad soojendused kella 10-st ning võistlus läheb lahti südapäeval kell 12.

Kõik huvilised on oodatud raja äärde kaasa elama. Samuti on võimalik võistlusi jälgida otsepildis Spot of Tallinn BMX Racing Youtube kanalilt.

Eesti BMX-krossi karikasarja Estonian BMX Open Cup korraldavad 2023. aastal Spordiklubi Airpark ja BMX Tallinn koostöös Eesti ning Soome jalgratturite liitude ja Soome BMX-krossi sarjaga Suomen Cup. Eesti BMX-krossi karikasarjas on viis osavõistlust, millest neli toimuvad Harjumaal Peetris ning üks etapp põhjanaabrite juures Soomes. Kui Eesti ja Soome karikasarjad saavad avapaugu sel laupäeval, 13. mail Peetris, siis Eesti karikasari lõppeb taasiseseisvumise päeval 20. augustil, mil omavahel võetakse mõõtu viimast korda 2023. aasta hooajal. Täpsema info leiab võistluste kohta EJLi kodulehelt või võistlusjuhendist.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X