Eesti BMX-krossi hooaeg saab nädalavahetusel piduliku punkti

BMX

Juba sel nädalavahetusel toimuvad Eesti BMX-krossi hooaja viimased võistlused, kui esmakordselt peetakse Tallinna meistrivõistluseid BMX-krossis ning vabariigi taasiseseisvumise päeva tähistatakse 20. augustil karikasarja finaaliga.  

Laupäeval toimub Eesti BMX-krossi karikasarja IV etapp “Tallinn Championships” ning pühapäeval võetakse omavahel mõõtu karikasarja viimasel, V etapil “Independent Estonia”. Mõlemal päeval algavad soojendused kell 10 ning võistlus läheb lahti südapäeval kell 12.

Eesti BMX-krossi karikasari on läbinud uuenduskuuri ning esmakordselt ajaloos on omavahel ühendatud kahe Läänemere naaberriigi, Eesti ja Soome, BMX-krossi karikasarjad. “Nii Peetris kui Tamperes ja Tuusulas toimunud ühisvõistlused tegid nii korraldajate kui osalejate meele ütlemata rõõmsaks. Sarja esimesele osavõistlusele kogunes rekordarv naaberriigi võistlejaid. Ka olid need ühed läbi aegade suurimad võistlused Eestis, kus rajale tuli ligikaudu 160 ratturit nii kodumaalt kui naabrite juurest Soomest ja Lätist,” rõõmustab võistluste peakohtunik ja karikasarja eestvedaja Jaan Lajal suurepärase koostöökogemuse üle.

“Samuti andis ühise karikasarja korraldamine nii Eesti kui Soome BMX-i kohtunikele võimaluse proovile panna oma oskused teises riigis ning koguda enda teadmistepagasisse ka välisriigis töötamise kogemust,” lisab Lajal. “Tuleval aastal plaanime koostööga igal juhul jätkata ning võistluskalendrid naabritega veelgi paremini omavahel klappima saada.”

Nädalavahetusel on kõik huvilised oodatud raja äärde kaasa elama. Lisaks on võimalik võistlusi jälgida otsepildis Spot of Tallinn BMX Racing Youtube kanalilt.

Eesti BMX-krossi karikasarja Estonian BMX Open Cup korraldavad 2023. aastal Spordiklubi Airpark ja BMX Tallinn koostöös Eesti ning Soome jalgratturite liitude ja Soome BMX-krossi sarjaga Suomen Cup. Eesti BMX-krossi karikasari koosneb viiest osavõistlusest, millest neli toimuvad Harjumaal Peetris ning üks etapp toimus põhjanaabrite juures Soomes. Nii Eesti kui Soome karikasari said avapaugu 13. mail Peetris traditsioonilise võistlusega “King of Tallinn”. Eesti karikasari lõpeb taasiseseisvumise päeval, 20. augustil, mil omavahel võetakse Eestimaa pinnal mõõtu viimast korda 2023. aasta hooajal. Täpsema info leiab võistluste kohta EJLi kodulehelt.

Foto autor: autor Csaba Virag/BMX Tallinn

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X