Eesti BMX-koondis stardib Belgias Desselis Euroopa meistrivõistlustel

283545934_1923406701380680_2467083228753562993_n

8.-10. juulini osaleb Eesti BMX-koondis Belgias Desselis Euroopa meistrivõistlustel (ajakava). Reedel 8. juunil algavatel võistlustel on Eestit esindamas 23 sportlast, kolmest klubist:

  • BMX Racing Estonia – Rasmus Kiss, Laura Kiss, Mattias Laur, Jesse Laur, Ruudi Lumiste, Tõnis Mugra, Paula Palmiste, Remo Paur, Sten Tristan Raid, Oliver-Sten Saar.
  • Spordiklubi Velo – Rikojan Tugedam, Pärtel Valge, Joonas Vaikmäe, Uko Rasmus Luht, Joonas Kiho, Markus Mõttus.
  • Spordiklubi Airpark (BMX Racing Spot of Tallinn) – Luukas Lajal, Rommi Maidla, Karl Pauskar, Trevor Uiga, Konrad Kasemaa, Mattias Vapper, Mikk Metsaots.

Belgias Flandrias toimuval kolme võistluspäeva jooksul jagatakse välja Euroopa meistri tiitlid meeste ja naiste eliit-, alla 23-aastaste ja juunioride kategoorias ning meeskondlikus ajasõidus, kuhu on registreerunud 1770 sportlast 25 riigist.

Eliitkategoorias on stardis 2020. aasta Tokyo olümpiamängude hõbemedali omanik britt Kye Whyte, prantslane Jérémy Rencurel, kes on hetkel MM-i üldarvestuses teine, Romain Mayet, kes on UCI edetabelis kolmas ja praegune Euroopa meister Arthur Pilard.

Kuni 23-aastaste kategoorias on konkurents eriti tihe ja seal osalevad teiste seas prantslased Leo Garoyan ja Dylan Gobert ning taanlane Magnus Dyre. Samal ajal on juunioride arvestuses stardis praegu UCI edetabelis esimesel ja teisel kohal paiknevad prantslane Pierre Geisse ja belglane Wannes Magdelijns.

Naiste arvestuses on favoriitideks 2020. aasta Tokyo olümpiavõitja ja praegune maailmameister Bethany Shriever (Suurbritannia) ning valitsev Euroopa meister šveitslanna Zoe Classens. Juunioride arvestuses käib tuline võitlus UCI edetabeli esikolmiku vahel: Aiko Gommers (Belgia), Sabina Kosarkova (Tšehhi) ja Robyn Gommers (Belgia).

Võistlused toimuvad BMX 2000 DESSEL rajal, mis ehitati 2000. aastal ja algselt sõitis seal vaid kaheksa ratturit. Viimase 22 aastaga on sealne klubi kasvanud üheks Euroopa suurimaiks – 120 BMX-ratturi ja 40 maastikuratturiga. Desselis asuv BMX-rada ehitati 2017. aastal ümber UCI standardite järgi, selleks rajati viiemeetrine stardimägi, rada sai kuue meetri laiuseks ja 395 meetri pikkuseks koos asfalteeritud pööretega.

Info #EuroBMX22 – kliki siia

Live ülekanne www.uec.ch
8. juuli kell 18:00 – 21:30
9. juuli kell 09:15 – 18:15
10. juuli kell 09:20 – 15:30

BMX Racing Estonia
BMX Racing Estonia
Spordiklubi Airpark 2022
Spordiklubi Airpark (BMX Racing Spot of Tallinn) – Luukas Lajal, Rommi Maidla, Karl Pauskar, Trevor Uiga, Konrad Kasemaa, Mattias Vapper, Mikk Metsaots.
Spordiklubi Velo
Spordiklubi Velo (Tarmo Haud)

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X