Eesti aasta jalgratturiteks valiti Alo Jakin ja Janika Lõiv

fotoViktorBurkivski044

Eesti aasta jalgratturiteks nimetati meestest Euroopa mängude grupisõidus hõbemedali teeninud ja teist korda grupisõidu Eesti meistriks tulnud Alo Jakin ning naistest maastikusõidu EM-il üheksanda koha saanud Janika Lõiv.

“Nende tulemusega olen väga rahul, aga on olnud ka negatiivset – väga palju tulemusi jäi realiseerimata, milleks olin võimeline. Aga üldiselt on olnud väga edukas hooaeg ja võib olla väga rahul,” kommenteeris Jakin ERR-ile.

“Eestist sellise tunnustuse saamine on kindlasti erilisem kui lihtsalt Hispaanias mõne võistluse võitmine. Võistlusi on igapäevaselt nii palju, aga ühe korra aastas saab seda tiitlit,” lausus Lõiv.

Esmakordselt valitud rahva lemmiku tiitli pälvis Tanel Kangert. “Siin ei olnud otsustajaks kuus härrat žüriis, vaid need inimesed, kes päriselt jälgivad rattasõitu,” ütles Kangert.

“Selle üle on mul võib olla suuremgi hea meel, kui varasemate tiitlite või tunnustuste üle, mis ma olen rattaliidust saanud. Tegelikult see läheb mul rohkem südamesse.”

Eesti parimaks alla 23-aastaseks meesratturiks tunnistati U-23 Euroopa meistrivõistlustel grupisõidus kolmandaks tulnud Rait Ärm ja parimaks alla 23-aastaseks naisratturiks maastikusõidus U-23 MM-il 13. koha saavutanud Mari-Liis Mõttus.

Eesti aasta parimaks jalgrattatreeneriks nimetati Rene Mandri ja parimaks klubiks Kalevi Jalgrattakool.

Allikas: https://sport.err.ee/1002492/eesti-aasta-jalgratturiteks-valiti-alo-jakin-ja-janika-loiv

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X