Eest ära sõitnud Lutsenko võitis Tour de France’i kuuenda etapi

france

Prantsusmaa velotuuri kuuenda etapi (Le Teil – Mont Aigoual; 191 km) võitis kasahh Aleksei Lutsenko (Astana). Üldliidrina jätkab britt Adam Yates (Mitchelton-Scott).

Neljapäevane etapp möödus valdavalt lauskmaal, aga distantsi viimasel veerandil tõusid ratturit umbes 200 meetri pealt koguni 1600 meetri kõrgusele. Teele jäi ka üks esimese kategooria tõus.

Lutsenko kuulus seitsmeliikmelisse jooksikutegruppi, kus tal õnnestus omakorda põgeneda ja edestada finišis 55 sekundiga hispaanlast Jesus Herradat (Cofidis). Ülejäänud seltskond jäi juba enam kui kahe minuti kaugusele.

Mullu nii Arctic Race’i kui ka Omaani velotuuri võitnud 27-aastase kasahhi jaoks oli tegemist karjääri esimese etapivõiduga Tour de France’il. Kolme aasta eest triumfeeris ta ka ühel Vuelta etapil.

Velotuuri üldarvestuses säilitas liidrikoha Yates, kes edestab sloveene Primož Roglicit (Jumbo-Visma; +0.03) ja Tadej Pogacari (UAE – Team Emirates; +0.07). Peafavoriit Egan Bernal (Ineos) kaotab liidrile 13 sekundiga.

Reedel ootab rattureid pisut säästvam etapp, kus ületada tuleb küll paar kolmanda kategooria tõusu, kuid distantsi teine pool möödub valdavalt allamäge kihutades.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X