Ecuadori rattur sai esimese võidu, Kangert kerkis kolm kohta

Itaalia velotuuri 12. etapi (Cesenatico – Cesenatico; 204 km) võitis Ecuadori sõitja Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers; 5:31.24). Üldliidrina jätkab endiselt portugallane Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step).

Vihmasajus möödunud viie kategooriatõusuga etapil sõitsid jooksikute grupi eest ära Narvaez ja ukrainlane Mark Padun (Bahrain McLaren), kuid viimasel läks pisut enam kui 20 km enne lõppu ratas katki ja ta jäi maha.

23-aastane Narvaez hoidis turvaliselt edu ning finišis oli tema vahe Paduniga üks minut ja kaheksa sekundit. Heitluses kolmandale kohale jäi peale austraallane Simon Clarke (EF; +6.50).

Ühtlasi sai Narvaezist kolmas Ecuadori sõitja, kes suurtuuril etapi võitnud. Varem on seda suutnud Richard Carapaz (2018 ja 2019) ja Jonathan Caicedo (2020) – kõik just Girol.

Velotuuri üldliidri grupp jõudis kohale ligemale kaheksa ja pool minutit pärast võitjat ning liidrite seas muudatusi ei toimunud.

Almeida edu teisel kohal oleva hollandlase Wilco Keldermani (Sunweb) ees on 34 sekundit. Hispaanlane Pello Bilbao (Bahrain – McLaren) jääb portugallasest 43 sekundi kaugusele.

Tanel Kangert (EF) lõpetas neljapäeval 33. kohal, võitjast 11 minutit ja 43 sekundit hiljem. Kokkuvõttes on kolm kohta tõusnud eestlane 24. positsioonil (+29.40) ehk oma tiimist parimal kohal.