Ebras sai Rahvuse karika sarja kuuluval velotuuril 35. koha, võitis valitsev maailmameister

Elisabeth Ebras

Hollandis lõppenud juunioride Rahvuste Karika velotuuri EPZ Omloop van Borsele võitis valitsev maailmameister Zoe Bäckstedt. Elisabeth Ebras (Team Rytger Development) sai 35. koha.

Pühapäeval sõideti ’s-Heerenhoeki lähiümbruses 76,8-kilomeetrine grupisõit. Soolovõidu pälvis liidrisärgis võistelnud Bäckstedt ajaga 1:54.40. 51 sekundit hiljem lõpetas peagrupp, milles oli ka Ebras. Teise ja kolmanda koha pälvisid etapilt hollandlannad Nienke Veenhoven (NXTG U19) ja Babette van der Wolf (WV Schijndel). Ebras ületas lõpujoone 32. positsioonil.

“Enne starti ei mõelnud sõidu kohta väga suurt midagi, sest käsi oli eilsest kukkumisest veel suhteliselt valus – lenksust oli valus kinni hoida ja sprintida oli eriti valus,“ rääkis Ebras. „Sõidu ajal läks valu üle ja mõtlesin lõpus vähemalt hea sprindi teha. Umbes kilomeeter enne finišit olin hea koha peal, aga siis olin ise rumal ja lasin ennast täiesti ära suruda ning mul polnud enam kuhugile minna. Sõidu tegi raskeks küljetuul, aga üldiselt väga raske sõit ei olnud.“

Kokkuvõttes edestas Bäckstedt teise koha saanud inglannast kaasmaalannat Izzy Sharpi ühe minuti ja 28 sekundiga. Kolmandale pjedestaalikohale kerkis tänu preemiasekunditele hollandlanna Anna van der Meiden (WV Schijndel; +1.42). Ebras sai üldarvestuses 35. koha, kaotades võitjale kolme minuti ja 52 sekundiga.