Ebras alustas velotuuri Hispaanias 6. kohaga ja pälvis parima noorratturi särgi

Hispaanias alanud 2. kategooria velotuuril Vuelta Extremadura Feminas, kus kohal ka paar World Touri tasemega naiskonda, pälvis Elisabeth Ebras (UAE Development Team) avaetapil (91,7 km) 6. koha.

Esimesel etapil võidutses kanadalanna Olivia Baril (Movistar Team; 2:27.20). Talle järgnesid austraallanna Brodie Chapman (Lidl – Trek; +0.02), hollandlanna Mareille Meijering (Movistar Team), Tšiili rattur Catalina Anais Soto (Laboral Kutxa – Fundacion Euskadi), peale emaks saamist avastardi teinud hollandlanna Ellen van Dijk (Lidl – Trek) ja Elisabeth Ebras. Ühtlasi pälvis eestlanna parima noorratturi särgi.

“Algul oli ilm väga külm, lõpus oli küljetuul, kus pidi õigel positsioonil olema,” rääkis Ebras etapi järel. “Viimased kilomeetrid oli suhteliselt hektilised, lahti vedamine polnud ideaalne, aga siiski aitasid tüdrukud mind palju. Ihkasin ise kindlasti pjedestaalile, kuid täna oli see kõik, mis võtta sai.”

Laupäeval on velotuuril kavas 96,6 kilomeetrit. Finiš on 1570 meetri kõrgusel merepinnast asuva Pico Villuercase otsas.

Foto: Arianna Bonaita

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X