Dygert krooniti kolme raske aasta järel taas temposõidus maailmameistriks

366946609_661109506064264_1434663998419283048_n

Šotimaal Glasgows jätkuvatel maanteeratturite maailmameistrivõistlustel võidutses eliitnaiste temposõidus ameeriklanna Chloe Dygert. 

Dygert krooniti 36,2-kilomeetrisel rajal maailmameistriks ajaga 46.59, mis teeb keskmiseks kiiruseks 46,2 km/h. Hõbemedali sai kaela austraallanna Grace Brown (+0.06) ja pronksmedali austerlanna Christina Schweinberger (+1.13).

“Mul ei ole sõnu,” ütles viimati 2019. aastal temposõidus maailmameistriks kroonitud Dygert, kes aasta hiljem tiitlit kaitstes väga halvasti kukkus. “On möödunud kolm pikka aastat. Uuesti maailmameistri tiitli võitmine on uskumatu. Ma usun, et see võit on eriline kõigi jaoks, kes on sel teekonnal minuga koos olnud. Selle hooaja algul oli isegi kahtluse all, kas ma üldse võistelda saan. Olla siin ja võita – see on suur kordaminek igaühele neile.”

Võistluse üks favoriitidest, Marlen Reusser jättis võistluse pooleli peale esimest vaheaja võtmise punkti, kuna võistkondliku teatesõidu kukkumise järel tegi käsi endiselt valu.

Kuni 23-aastaste naisratturite seas krooniti maailmameistriks sakslanna Antonia Niedermaier ning kuni 23-aastaste meeste seas võidutses itaallane Lorenzo Milesi. Naisjuunioride konkurentsis oli parim austraallanna Felicity Wilson-Haffenden. Ühtki eestlast stardis ei olnud. Eliitklassi mehed ja meesjuuniorid on võistlustules reedel.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X