Dunkerque velotuuril võidutses Vermeersch, Gilbert kerkis uueks liidriks

Giro d'Italia 2022

Prantsusmaal jätkuval 66. Dunkerque’i velotuuril (UCI 2.Pro) võidutses viiendal etapil (Roubaix-Cassel; 183,7 km) belglane Gianni Vermeersch (Alpecin-Fenix; 4:39.56). Raske etapi järel kerkis uueks liidriks Philippe Gilbert (Lotto Soudal).

Ligi 2400 tõusumeetriga etapil edestas Vermeersch kuue mehe vahel toimunud finišis kaasmaalast Oliver Naesenit (AG2R Citroen Team) ja britti Jake Stewarti (Groupama-FDJ). Velotuuri uueks üldliidriks kerkinud Gilbert ületas lõpujoone neljandana. Eestlased Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) ja Mihkel Räim (Burgos-BH) lõpetasid vastavalt 91. ja 104. positsioonil, kaotades võitjale 13.55 ja 14.21.

Üldarvestuses jääb Naesen Gilbertist nelja ja Stewart viie sekundi kaugusele. Senine liider Evaldas Šiškevicius (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) langes kokkuvõttes 45. kohale, kaotades nüüd liidrile viie minuti ja 37 sekundiga. Räim (+14.31) ja Vahtra (+14.57) lähevad viimasele, 182,9-kilomeetrisele siledale etapile vastu 78. ja 83. positsioonil.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X