Dumoulin aitas tiimikaaslase karjääri tähtsaima võiduni, Taaramäe jätkab kokkuvõttes kolmandal kohal

Giro d'Italia 2022

Giro d’Italia seitsmendal etapil (Diamante – Potenza; 196km) pälvis esikoha jooksikute hulgast Koen Bouwman (Jumbo-Visma; 5:12.30). Rein Taaramäe (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux) ületas finišijoone peagrupis ja jätkab kokkuvõttes kolmandal kohal.

Mägisel seitsmendal etapil saatis edu jooksikuid. Viimastel kilomeetritel tegi Bouwmani jaoks väga head tööd hollandlane Tom Dumoulin (Jumbo-Visma) ning tugeva lõpuspurdiga vormistas 28-aastane kaasmaalane etapivõidu. Ühtlasi on see Bouwmani karjääri kõige suurema tähtsusega esikohaks. Teise kohaga pidi leppima Bauke Mollema (Trek Segafredo) ja kolmandaga Davide Formolo (UAE Team Emirates). Taaramäe ületas finišijoone 37. kohal grupis, mis kaotas võitjale kahe minuti ja 59 sekundiga.

Üldarvestuses suuri muutusi ei toimunud. Esikohal jätkab hispaanlane Juan Pedro Lopez (Trek-Segafredo). 38 sekundi kaugusele jääb sakslane Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe) ja 58 sekundi kaugusele Taaramäe.

Laupäeval ootab rattureid ees 154-kilomeetrine künklik etapp Napoli lähiümbruses.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X