Denz pälvis Girol teise etapivõidu, Armirail kerkis uueks liidriks

348458042_782360946795116_6207332002992625901_n

Itaalias jätkuva Giro d’Italia velotuuri 14. etapil (Sierre – Cassano Magnago; 194 km) võidutses sakslane Nico Denz (Bora – Hansgrohe). Üldarvestuses kerkis uueks liidriks prantslane Bruno Armirail (Groupama – FDJ).

Laupäevane etapp algas aktiivselt ning lõpuks said eest ära mitukümmend jooksikut. Denz teenis juba teise etapivõidu sellelt velotuurilt. Ta edestas lõpuspurdiga kanadalast Derek Geed (Israel – Premier Tech) ja itaallast Alberto Bettioli (EF Education – EasyPost). Favoriitide grupp kaotas võitjale enam kui 20 minutiga.

Velotuuri uueks liidriks kerkis Armirail, kellele järgnevad britt Geraint Thomas (Ineos Grenadiers; +1.41) ja Primož Roglic (Jumbo-Visma; +1.43). Ühtlasi on Armirail esimene prantslane sel sajandil, kes sai selga Giro d’Italia roosa liidrisärgi.

Pühapäeval on velotuuril kavas 195-kilomeetrine etapp marsruudil Seregno – Bergamo. Trassile jääb üks esimese ja kolm teise kategooria tõusu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X