Dennis võitis etapi ja kerkis liidriks, Laas mägisel etapil paremate sekka ei mahtunud

Martin Laas

Austraalias jätkuval 23. Santos Tour Down Under (2.UWT) velotuuri teisel etapil (Brighton – Victor Harbor; 154,8 km) võidutses kodupubliku rõõmuks Rohan Dennis (Jumbo-Visma; 4:00.40). Martin Laas (Astana Qazaqstan Team) ületas finišijoone 124. positsioonil.

Teisel etapil oli kaks kategooriaga tõusu. Laasi sõnul oli etapp natuke keerulisem, kuid seda võis ka eeldada. „Esimesed 50 kilomeetrit tiksuti ja siis päeva esimesel tõusul keerati gaas põhja,“ kirjeldas Laas võistluse järel. „Tõusu üleval lõhuti grupp küljetuulega laiali, kuid umbes 20 kilomeetrit hiljem jooksis vastutuulel kõik taas kokku. Asi rahunes maha kuni päeva viimase tõusuni. Natuke enne seda keerati gaas uuesti peale ja nii sõideti lõpuni. Enda mul jalga polnud, et esimese pundiga tõusust üle saada.“

Viimase tõusu algul, kui finišini jäi 22 kilomeetrit, oli ühel võistluse favoriidil Michael Matthewsil (Jayco-AlUla) probleeme ketiga. Samal hetkel tegi peagrupist otsustava rünnaku Austraalia temposõidu meister Jay Vine (UAE Emirates), kelle tempos pidasid vastu Dennis, Jai Hindley (Bora – Hansgrohe), Simon Yates (Jayco-AlUla) ja Mauro Schmid (Soudal Quick-Step). Finišis pani viisikust oma paremuse maksma Dennis, edestades Vinet ja Schmidi kahe sekundiga. Laas lõpetas grupis, mis kaotas võitjale seitsme minuti ja 40 sekundiga.

Kokkuvõttes liidripositsioonil olnud Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost) jäi hiljem maha ka jälitajate grupist, mis kaotas lõpuks võitjale 11 sekundiga. Kuigi algul paistis, et itaallasel oli tehniline probleem, siis hiljem selgus, et tegemist oli hoopis lihaskrampidega. Emotsioonidest tulvil viskas Bettiol vastu maad veepudeli, kuid karistust või disklahvi sellele aktsioonile siiski ei järgnenud.

Etapivõiduga kerkis liidriks seega Dennis, kellele Vine kaotab kolme ja ameeriklane Magnus Sheffield (Ineos Grenadiers) 12 sekundiga. Laas jätkab 116. positsioonil, jäädes austraallasest maha kaheksa minuti ja 16 sekundiga. Eestlase sõnul tuleb reedene etapp üle elada, et siis laupäeval uuesti sprindifinišit proovida. Kolmandal etapil on pikkust 116,8 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X