Demarel oli taas valusaim sprindijalg, tasuks lilla särk

826442h9563t28

Itaalia velotuuri kuuenda etapi (Castrovillari – Matera; 188 km) võitis sprindifinišis prantslane Arnaud Demare (Groupama – FDJ; 4:54.38), kes edestas austraallast Michael Matthewsi (Sunweb) ja itaallast Fabio Fellinet (Astana).

Kolme päeva jooksul juba kolmanda etapi võitnud Demarel ei näinud olevat kergelt ülesmäge finišis head võimalused, aga ta suutis end viimasel 300 meetril heale positsioonile võidelda ja esimesena lõpetada.

Ühtlasi haaras Demare ka kahvatulilla punktiarvestuse särgi. Tal on nüüd 106 silma ehk 39 enam kui teiseks langenud slovakk Peter Saganil (Bora – Hansgrohe).

Üldarvestuses neljapäevane etapp suuri muudatusi ei toonud: liidrina jätkab portugallane Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step), kes edestab 43 sekundiga hispaanlast Pello Bilbaod (Bahrain – McLaren).

Tanel Kangert (EF) lõpetas neljapäevase etapi 138. kohal, kaotades Demarele nelja ja poole minutiga. Kokkuvõttes on Girolt etapivõitu nooliv eestlane 33. (+10.10).

Reedel sõidetakse Girol samuti sprinteritele mõeldud tasase maa etapp (Matera – Brindisi; 143 km), misjärel läheb taas pisut mägisemaks.

Arnaud Demare Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X