Demare teenis Giro d’Italial kolmanda etapivõidu, Taaramäe jätkab kokkuvõttes 26. kohal

Prantslane Arnaud Demare (Groupama-FDJ) teenis tänavuselt Giro d’Italialt kolmanda võidu, kui pälvis esikoha 13. etapil (Sanremo – Cueno; 150 km). Rein Taaramäe (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux) ületas finišijoone 85. kohal.

Peagrupp neelas sõidu algul eest sõitnud jooksikud vaid 800 meetrit enne finišit. Demare edestas sedapuhku Phil Bauhausi (Bahrain-Victorious) ja Mark Cavendishi (Quick-Step Alpha). Neljapäeval jooksikute hulgas sõitnud Taaramäe kaotas reedel võitjale ühe minuti ja 16 sekundiga.

Üldarvestuses suuri muutusi ei toimunud, kui välja jätta asjaolu, et neljandal kohal olnud prantslane Romain Bardet (Team DSM) haigestumise tõttu velotuuri ei jätka. Roosas liidrisärgis jätkab Juan Pedro Lopez (Trek-Segafredo), teisel kohal on Richard Carapaz (Ineos) ja kolmandal Joao Almeida (UAE Team Emirates). Taaramäe on üldarvestuses 26. kohal (+12.29).

Laupäeval sõidavad ratturid 147 kilomeetrit Santenast Torinosse. Trassile jääb üks kolmanda ja neli teise kategooria tõusu.