De Gendt teenis Giro d’Italial kümneaastase vaheaja järel etapivõidu, Taaramäe jätkab kokkuvõttes kolmandal kohal

Giro d’Italia kaheksandal etapil (Napoli-Napoli; 153 km) teenis kümne aastase vaheaja järel esikoha belglane Thomas de Gendt (Lotto Soudal; 3:32.53). Rein Taaramäe (Intermarche-Wanty-Gobert) ületas finišijoone peagrupis 60. positsioonil.

Napoli lähiümbruses peetud etapil selgus võitja nelja mehe vahel toimunud finišis, kus De Gendt edestas itaallast Davide Gabburot (Bardiani-CSF-Faizane), hispaanlast Jorge Arcast (Movistar Team) ja kaasmaalasest tiimikaaslast Harm Vanhoucke’i. Varasemalt on De Gendt võidutsenud Itaalia velotuuril korra 2012. aastal. Taaramäe kaotas võitjale kolme minuti ja 33 sekundiga.

Üldarvestuses esikolmikus muutusi ei toimunud. Liidrisärgis jätkab hispaanlane Juan Pedro Lopez (Trek-Segafredo), teisel kohal on Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe; +0.38) ja kolmandal Taaramäe (+0.58).

Velotuuri üheksas etapp on mägine. 191 kilomeetri jooksul sõidetakse üle 5000 tõusumeetri ning finiš on 13,9-kilomeetrise Blockhausi tõusu otsas.

Naiste Baskimaa velotuuril (2.WWT) pälvis teist päeva järjest esikoha Demi Vollering (Team SD Worx), edestades 118-kilomeetrisel etapil kanadalannat Olivia Barili (Valcar – Travel & Service; +0.02) ja itaallannat Marta Cavallit (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope; +0.02). Eesti valitsev grupisõidu meister Aidi Gerde Tuisk täna tulemust kirja ei saanud.

Üldarvestuses kasvatas Vollering edu kaasmaalanna Pauliena Rooijakkersi (Canyon/SRAM Racing) ees 22 ja ameeriklanna Kristen Faulkneri (Team BikeExchange – Jayco) ees 42 sekundile. Viimasel etapil on kavas 140 kilomeetrit Donostia-San Sebastiani lähiümbruses.

Prantsusmaal toimunud GP du Morbihanil (UCI 1.Pro; 185,4 km) pälvis esikoha kodupubliku rõõmuks Julien Simon (TotalEnergies; 4:24.58). Väikeses grupifinišis sai teise koha norrakas Alexander Kristoff (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) ja kolmanda britt Jake Stewart (Groupama-FDJ). Eesti valitsev grupisõidu meister Mihkel Räim (Burgos-BH) kaotas võitjale kahe minuti ja 39 sekundiga ning sai kirja 64. tulemuse. Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) seekord finišisse ei jõudnud.

„Tulemust ei tulnud, aga fakt, et ma olin seal olemas ja tundsin täna, et jaksan sõita, lisas enesekindlust. Tegu polnud kerge rajaga. 142 startinust lõpetas 86,“ kirjutas Räim sotsiaalmeedias.

Prantsusmaal sõitsid võidu ka naised, kes olid stardijoonel 1. kategooria sõidul GP du Morbihan Feminin (102,2 km). Esikoha pälvis 21-aastane uusmeremaalane Ally Wollaston (AG Insurance-NXTG Team; 2:49.11), alistades lõpuheitluses itaallanna Vittoria Guazzini (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope). Viimasena jõudis pjedestaalile austraallanna Grace Brown (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope; +0.04). Elina Tasane (WCC Team) krampide tõttu tulemust kirja ei saanud.