DB Schenkeri esindaja Janek Saareoks: rattaspordi juures meeldib mulle enim kiirus, raskused, vahelduv maastik ja mäed

janek2

Eesti maastikuratturite koondisel on suurepärased toetajad. Tahame neid teilegi tutvustada. Uurime, kes nad on, millega tegelevad ja milline on nende suhe jalgrattaspordiga. Alustame DB Schenkeri ja Janek Saareoksaga.

DB Schenker on maailma juhtivaid logistikateenuste osutajaid — nad toetavad tööstust ja ülemaailmset kaubavahetust maantee-, lennu- ja meretranspordi, lepingulise logistika ja tarneahela haldamisega.

Janek, mille poolest erineb DB Schenker konkurentidest? 

DB Schenker on ligi 19 000 töötajaga 430 asukohas Euroopa maanteetranspordi liider. Meie ettevõttesisene äriüksus seob kõige olulisemad majanduspiirkonnad rohkem kui 40 Euroopa riigi võrgustikuga, mis pakub üldveostele rohkem kui 32 000 graafikujärgset regulaarvedu nädalas. DB Schenker pakub klientidele aja- ja kulutõhusaid teenuseid üldveoste, osakoormate ja täiskoormate veoks. Tihe Euroopa võrgustik võimaldab meil pakkuda teenuseid, mis on kooskõlas meie ühtlaselt kõrgete sertifitseeritud kvaliteedistandarditega.

Kuidas läks DB Schenkeril eelmisel aastal?

Eelmine aasta läks meil väga kenasti ja saavutasime ootuspärase kasumi.

Mis on hetkel DB Schenkerile suurimad väljakutsed? 

Ma arvan, et võidujooks digitaliseerimise ja innovatsiooni rindel.

Kas Teil on mõni suurem eesmärk, mida kindlasti 2018. aastal saavutada tahaksite? Mis see on?

Oleme just turule tulnud uute maanteetranspordi grupikaubaveo teenustega, kus väljume saadetistega Eestist iga päev igasse Euroopa riiki ja soovime selle teenuse mahtu kasvatada oluliselt.

DB SCHENKER system on parim valik, kui soovite vedada kaupa terves Euroopas kiiresti ja usaldusväärselt. Ülikiirete vedude jaoks on Euroopa ettevõtetele lahenduseks DB SCHENKER system premium: Teie käsutuses on kiireim maanteevõrgustik ja äärmiselt usaldusväärne teenus – täitmistagatisega!

Miks otsustasite toetada just rattasporti? 

Sageli on toetamine otsustajate nägu. Tegelen ise ka rattaspordiga.

Millal ja kuidas Teie enda suhe rattaspordiga algas? 

Rattaga olen sina-sõber juba lapsepõlvest peale, kus see oli põhiline viis ringi liikumiseks ja koolis käimiseks. Harrastussportlase tee algas umbes 2010. aastal, eks sõbrad veensid piisavalt. Olin loobunud korvpalli mängimisest vigastuste tõttu ja siis tuli rattasõit kuidagi juhuslikult pilti.

Mis Teile endale rattasõidu juures kõige enam meeldib? 

Kiirus, vahelduv maastik ja mäed, raskused….viimasel ajal sporditurism.

Mida peate enda kõige suuremaks saavutuseks rattasadulas?

Ma olen ikkagi harrastaja ja pean saavutuseks mõne suurema sõidu läbimist. ABSA Cape Epicul 2016. aastal osalemine oli suur saavutus. Sain mõned etapid kaasa teha. See on selgelt olnud minu kõige raskem võistlus. Paraku jäi see mul kukkumise tõttu lõpetamata. Kuid vaieldamatult on see siiski olnud minu kõige, kõigem sündmus :)….kogu see protsess. Samuti L´Etape du Tour 2017. aastal, mille sain läbi tehtud…..see oli ka viimase peal sündmus.

Mis ootused ja soovitused on Teil Eesti tegev(ratta)sportlastele?

Töötahe, järjepidev treeningprotsessi ja metoodika parendamine, tervise eest hoolitsemine.

Milline on üks asi ilma milleta Te ei lahkuks kodust kunagi?

Tänases maailmas on selleks kujunenud telefon ja pangakaart 🙂

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X