Danilith Nokere Koerse võitis Merlier, Mihkels kukkus viimasel kilomeetril

Madis Mihkels

Belgia ühepäevasõidul Danilith Nokere Koerse (UCI 1.Pro; 188,1 km) pälvis kodupubliku rõõmuks võidu Tim Merlier (Soudal Quick-Step). Eestlased Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) ja Frank Aron Ragilo (Team dsm-firmenich PostNL) said vastavalt 85. ja 106. koha.

Merlier (4:21.59) edestas finišijoonel Ragilo tiimikaaslast Fabio Jakobseni ja kaasmaalast Jasper Philipseni (Alpecin – Deceuninck). Mihkels kaotas võitjale viie minuti ja 15 sekundiga ning Ragilo kaheksa minuti ja 33 sekundiga.

„Tulin Gerbeniga (Thijssen – toim.) tagant ette ja usun tõesti, et oleksin ta suutnud viia positsioonile, kus ta oleks poodiumile pääsenud, aga kahjuks tehti ees suur poogen ja muud valikut polnud, kui kurvis suurel kiirusel teelt välja sõita. Gerben kukkus samamoodi,“ tõdes Mihkels, kelle sõnul jäi ta ise siiski terveks.

Naiste samanimelisel ühepäevasõidul (127 km) võidutses teist aastat järjest valitsev maailmameister Lotte Kopecky (Team SD Worx – Protime; 3:15.55), edestades tiimikaaslast Lorena Wiebesit 17 ja ameeriklannat Lily Williamsi (Human Powered Health) 18 sekundiga. Aidi Gerde Tuisk (Team Coop-Repsol) tulemust kirja ei saanud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X