Dan Bigham püstitas uue tunnisõidu maailmarekordi

300392208_2229538313875545_8904402929510347315_n

Dan Bigham püstitas Šveitsis uue tunnisõidu maailmarekordi, milleks on nüüd 55,548 kilomeetrit. Varasem rekord kuulus Victor Campenaertsile, mille inglane ületas ligi 500 meetriga.

Bigham sooritas uue maailmarekordi Šveitsis Grencheni linnas oleval velodroomil, kus teda olid toetama tulnud tema lähedased sõbrad, perekond ja Ineos Grenadiersi meeskond, kus inglane töötab igapäevaselt sooritusele pühendunud insenerina. Bigham alustas tunnisõidu maailmarekordi püstitamist rahulikult ning kasvatas seejärel aina tempot. Inglase sõnul keskendus ta soorituse jooksul peamiselt kolmele asjale: peaasendile, hingamisele ja püsimisele musta joone läheduses. Bigham kaotas rekordikatse ajal higistades 2,3 kilogrammi, mis näitab, kui raske katsumusega on tegemist.

Bighami elukaaslane Joss Lowden hoidis varasemalt naiste tunnisõidu maailmarekordit enda nimel, kuid selle purustas tänavu mais Ellen van Dijk.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X