Cyclo-crossis krooniti Euroopa meistriteks Vanthourenhout ja Van Empel

2023 UEC Cyclo-cross European Championships

Prantsusmaal Pont-Chateaus peetud cyclo-crossi Euroopa meistrivõistlustel krooniti 8000 pealtvaataja ees Euroopa meistriteks belglane Michael Vanthourenhout ja hollandlanna Fem van Empel.

Vanthourenhout võttis liidripositsiooni sisse kolmandal ringil ning kaitses seejärel tiitlit ajaga 1:02.13. Hõbemedali pälvinud inglane Cameron Manson kaotas talle seitsme ning hollandlane Lars van der Haar 19 sekundiga.

Eliitnaiste võistlusel haaras ohjad kohe valitsev maailmameister ja tiitlikaitsja Van Empel (52.44), kes lõpuks edestas kaasmaalannat Ceylin del Carmen Alvaradot ühe minuti ja 35 sekundiga ning itaallannat Sara Casasolat ühe minuti ja 56 sekundiga.

Kuni 23-aastaste meesratturite seas võidutses belglane Jente Michels (52.16). Hõbemedali pälvis tema kaasmaalane Emiel Verstrynge (+0.25) ja pronksi prantslane Remi Lelandais (+0.44). Sama vanade naiste seas oli parim Zoe Backstedt (48.46), kellele järgnesid Luksemburgi rattur Marie Schreiber (+0.34) ja tšehhitar Kristyna Zemanova (+1.11).

Meesjuunioride konkurentsis olid kiireimad prantslane Aubin Sparfel (43.49), ungarlane Zsombor Takacs (+0.00) ja prantslane Jules Simon (+0.08). Naisjuunioride seas võidutsesid prantslanna Celia Gery (41.06), inglanna Cat Ferguson (+0.26) ja Slovakkia rattur Viktoria Chladonova (+0.31).

Esmakordselt peetud teatevõistlusel tuli Euroopa meistriks Prantsusmaa, edestades Inglimaad ja Belgiat.

Järgmisel aastal peetakse cyclo-crossi EM Hispaanias Pontevedras 1.-3. novembrini.

Foto: Bettiniphoto/UEC 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X