CYCLO-CROSSI MM-IL ESINDAVAD EESTIT MÕTTUS JA KUKK

uci

1.-2. veebruaril toimuvad Šveitsis Dübendorfis UCI poolt korraldatavad maailmameistrivõistlused cyclo-crossis. Eestit esindavad võistlusel Mari-Liis Mõttus ja Kätlin Kukk.

„Mari-Liis ettevalmistus algas detsembris Hispaania laagriga, peale seda osales ta kümne päeva jooksul Belgias viiel võistlusel. Terviseriketest tulenevalt polnud ka tulemused kõige hiilgavamad, parim koht oli 16. Õnneks läks enesetunne iga võidusõiduga paremaks. Mõte oligi veel detsembris mitte vormis olla, aga viirushaigus ei kuulnud plaani. Aasta algusest on ettevalmistus kulgenud kodus. Rakvere Talikross ja Icebug Winter Xdream on kodus läbitud. Xdream oli hea tühjendus ja näitas, et jõudu on, nüüd on vaja veel veidi teravust juurde saada. Nädalavahetusel oli Hollandis Hoogerheide MK etapp, kus Mari-Liis osales ja peale seda mindi juba Šveitsi. Kuna puudub ülevaade konkurentide seisust, siis ei oska midagi ennustada, aga ise leiame, et 20-30 kohale sõitmine oleks kordaminek. Stardikoht on keskpärane, ilmselt 5-6 stardirida, mis tähendab, et ca 40-50 inimest on Mari-Liisist eespool. Loodame parimat;“ kommenteeris Mõttuse treener Tarmo Mõttus Mari-Liisi vormi.

„Sõidan U23 vanuseklassis esimest aastat. Oma klubi Cannibal Team kooseisus  osalesin 2019. novembri lõpust kuni selle aasta 5. jaanuarini Belgia cyclo-crossi võistlustel, kus parimaks kohaks jäi teine koht Vilvoorde cyclo-crossil. Parimaks kohaks UCI naiste eliitklassis jäi DVV Trofee Ronse – Hotondcross  22. koht. Hiljuti tehtud testid näitasid, et tihedast võistluskalendrist hoolimata olen tänaseks taastunud ja kogun MM-i vormi kiirustreeningutega. Viimane start enne MM-i tehakse Pariisi Talvisel Rattamaratonil cyclo-crossi rattaga;“ kommenteeris Kätlin Kukk oma tegemisi.

Üritus SIIN

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X