Cyclo-crossi MK-sarja viimasel etapil võidutsesid Van der Poel ja Pieterse

Mathieu van der Poel

Prantsusmaal Besanconis peetud cyclo-crossi MK-sarja viimasel etapil pälvisid esikohad hollandlased Mathieu van der poel (Alpecin-Deceuninck) ja Puck Pieterse (Alpesin-Deceuninck).

Kuna Van der Poeli põhikonkurenti Wout van Aerti (Jumbo-Visma) seekord stardis ei olnud, võttis hollandlane esimesed ringid rahulikumad. Kui üheksast ringist oli sõidetud neli, läks Van der Poel alles oma teed ja pälvis lõpuks esikoha ajaga 1:01.33. Belglane Laurens Sweeck (Crelan-Fristads) kaotas talle 49 ja kaasmaalane Joris. Nieuwenhuis (Baloise Trek Lions) 52 sekundiga.

„Siin oli kiire rada ja järgmisel nädalal silmas peetavat MM-i olen mõistagi oma tulemuse ja vormi üle õnnelik,“ ütles Van der Poel.

MK-sarja üldvõidu teenis Sweeck, kogudes 14 etapiga 385 punkti. Pjedestaali madalamatele astmetele astusid Michael Vanthourenhout (309 punkti) ja Eli Iserbyt (290). Viis MK-etapivõitu teeninud Van der Poel (248) oli kuues ja kaks MK-etapivõitu pälvinud Van Aert (170) üheksas.

Naiste klassis oli parim Pieterse ajaga 45.21. Teise ja kolmandana lõpetasid tema kaasmaalased Annemarie Worst (777; +0.37) ja Inge van der Heuden (777, +0.43). Pieterse lähimad rivaalid MM-tiitlile Fem van Empel (Jumbo-Visma) ja Shirin van Anrooij (Baloise Trek) otsustasid laupäeval võistelda hoopis X2O Trofeel, mis peeti Belgias Hammes.

„Kuigi mul oli esimesel ringil tehniline, siis tundsin end hästi ja tugevalt ning suutsin teised uuesti kinni püüda. Peale seda otsustasin üksi eest ära sõita,“ ütles Pieterse.

MK-sarja kokkuvõttes pälvis esikoha Van Empel, kogudes 14 etapiga 395 punkti. Teise koha sai Pieterse (390) ja kolmanda Van Anrooij (264).

Cyclo-crossi maailmameistrivõistlused peetakse 3. – 5. veebruarini Hollandis Hoogerheides.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X