Cyclo-crossi MK-sarja viimase etapi võitsid Van der Poel ja Brand, Mõttus 63.

Hoogerheides peetud cyclo-crossi MK-sarja viimase etapi võitis Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix). Hollandi andekas rattur võitis oma isa Adrie van der Poeli järgi nimetatud võidusõidu viiendat korda. Naiste klassis sai Eesti valitsev meister Mari-Liis Mõttus 63. koha.

Van der Poel läks oma teed neli ringi enne võistluse lõppu. Teiseks tulnud Toon Aerts (Telenet Baloise Lions) kaotas talle 38 ja kolmandaks jäänud Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal) 43 sekundit. Kolmekordne maailmameister Wout van Aert (Jumbo-Visma) pidi leppima kaheksanda kohaga.

Van der Poel ütles, et isa disainitud kiirel rajal, kus olid kuivad olud, pidi esikoha nimel tõsiselt pingutama. “Kohal oli palju rahvast ja sõit ei olnud lihtne,” lausus van der Poel. “Tundsin end grupis sõites hästi ja panin kogu raha ühele suurele pingutusele. Leidsin oma krossikiirenduse üles õigel ajal.”

MK-sarja üldvõidu pälvis teist aastat järjest 577 punkti kogunud Aerts. Esikolmikusse jõudsid veel Iserbyt (531) ja tema Michael Vanthourenhout on 492 points. Viis MK-etappi võitnud, kuid esimestest etappidest eemale jäänud van der Poel oli kaheksas.

“Olen väga rahul, et mul õnnestus teist aastat järjest võita,” rääkis Aerts. “Selge, et ma ei olnud hooaja alguses nii hea kui eelmisel hooajal. Kõik näis olevat kadunud, kui kukkusin ja roided murdsin. Heusden-Zolderis viga saanud roietega sõites kulutasin palju energiat, kuid valu kannatamine tasus end lõpuks ära.”

Naiste klassis võidutses Lucinda Brand ajaga 45.11. Teise koha sai Annemarie Worst (+0.03) ning kolmanda valitsev maailmameister Sanne Cant (+0.04). Ainsa eestlasena MK-etapil osalenud Mõttus jõudis finišisse ajaga 50.49 ja sai kirja 63. koha.

MK-sarja kokkuvõtte võitis Worst 495 punktiga. Teise koha sai Ceylin del Carmen Alvarado 480 ja kolmanda Katerina Nash 430 silmaga. Mõttus sai 39 punktiga 69. ja Kätlin Kukk kolme punktiga 123. koha.

Järgmisel nädalavahetusel peetakse Šveitsis Dübendorfis maailmameistrivõistlused.

Allikas: spordipartner.ee