CYCLO-CROSSI MK-SARJA UUS HOOAEG ALGAB USA-S

70-single-default

Rahvusvaheline Jalgratta Liit (UCI) avaldas 2021-2022 hooaja MK-sarja kalendri, kus on praeguseks kinnituse saanud 14 etappi 16-st. Kolm esimest etappi toimuvad oktoobri keskel Ameerika Ühendriikides, kus võidusõite võõrustavad vastavalt Waterloo, Fayetteville ja Iowa City.

Kõige rohkem (kuus) MK-etappi toimub Belgias, Prantsusmaa ja Holland võõrustavad kaht jõuproovi ning kalendrisse naaseb Tabor (Tšehhimaa). Esmakordselt toimub MK-etapp Fayetteville’is ja Flamanville’is. Kaks detsembris toimuvat MK-etappi vajavad veel lõplikku kinnitamist.

Fayetteville võõrustab tuleval hooajal cyclo-crossi eliiti kahel korral. 228 aakri suuruses Centennial Parkis võtavad ratturid mõõtu esmalt nädala keskel MK-etapi raames ning teist korda 2022. aasta 29.-30. jaanuarini, kui samal rajal toimuvad maailmameistrivõistlused. See on teine kord, kui USA võõrustab MM-i – esimest korda toimusid tiitlivõistlused ookeani taga 2013. aastal Louisville’is.

“Saan konfidentsiaalselt öelda, et USA-s ja ilmselt ka terves maailmas ei ole teist sellist rada,” kinnitas FayetteCrossi korraldaja Brook Watts. “Oleme rada ehitanud viimased 16 kuud ja pööranud tähelepanu igale meetrile, et tuua mägisest Fayetteville’ist välja parim. On julgust nõudvaid laskumisi, karme tõuse ja 38-sammuline mägi, mis paneb ratturid proovile.

CYCLO-CROSSI MK-SARI 2021-2022

October 10: Waterloo, Wisconsin, USA

October 13: Fayetteville, Arkansas, USA

October 17: Iowa City, Iowa, USA

October 24: Zonhoven, Belgium

October 31: Overijse, Belgium

November 14: Tabor, Czech Republic

November 21: Koksijde, Belgium

November 28: Besançon, France

December 5: TBC

December 12: TBC

December 18: Antwerp, Belgium

December 19: Namur, Belgium

December 26: Dendermonde, Belgium

January 2: Hulst, Netherlands

January 16: Flamanville, France

January 23: Hoogerheide, Netherlands

Allikas: spordipartner.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X