Cyclo-crossi MK-etapil võidutsesid Pidcock ja Brand, Van Aerti õnn sai otsa

Hollandis Hulstis toimunud cyclo-rossi maailma karika sarja etapil teenis Tom Pidcock (Ineos Grenadiers) oma teise MK-etapivõidu eliitklassi ratturite arvestuses. Naistest jätkas domineerimist valitsev maailmameister Lucinda Brand (Baloise Trek Lions).

Pidcocki võiduajaks oli üks tund, kolm minutit ja 49 sekundit. Ta edestas belglast Eli Iserbyti (Pauwels Sauzen – Bingoal) 12 ja valitsevat Euroopa meistrit Lars van der Haari (Baloise Trek Lions) 33 sekundiga. Ühtlasi lõpetati sellel võistlusel Wout van Aerti (Jumbo-Visma) pikk võiduseeria, kui juba avaringil oli Belgia meistril probleeme ketiga, mistõttu tuli võistlemist jätkata umbes 40. positsioonilt. Van Aert lõpetas lõpuks sõidu neljandal kohal, kaotades võitjale ühe minuti ja üheksa sekundiga.

„Eli püsis mul kogu võistluse vältel kandadel. Viimasel ringil tegin mõned vead ja mõtlesin, et nüüd on tal võimalus mind kinni püüda,“ rääkis Pidcock peale võistlust. „Ma ei saanud ketti suurele hammasrattale, mis polnud küll suur probleem, aga võtsin seetõttu laskumist natuke kergemalt, et vältida sarnast stsenaariumit nagu Van Aert avaringil. Tundsin end täna väga tugevalt.“

Van Aert lisas: „Mu õnn sai otsa ja seetõttu ei olnud mul siin võimalustki esikoha nimel heidelda.“

Brandi võiduajaks kuueringilisel võistlusel oli 49 minutit ja 14 sekundit. Kodupubliku rõõmuks kuulus kolmikvõit hollandlannadele, kui Puck Pieters (Alpecin-Fenix) ja Annemarie Worst (777) kaotasid kaasmaalannale vastavalt viie ja 11 sekundiga.

Kaks etappi enne MK-sarja lõppu jätkab meestest esikohal Iserbyt (405 punkti), edestades Michael Vanthourenhouti (310) ja Toon Aertsi (297). Naiste seas juhib Brand (402), talle järgnevad Denise Betsema (343) ja Pieterse (295).

MK-sari jätkub 16. jaanuaril Prantsusmaal Flamanvilles ning lõpeb 23. jaanuaril Hollandis Hoogerheides.