Cyclo-crossi MK-etapil Prantsusmaal olid parimad Iserbyt ja Brand

Prantsusmaal Besanconis jätkunud cyclo-crossi MK-sarja etapil võidutsesid Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen—Bingoal) ja Lucinda Brand (Baloise Trek Lions).

Tänavu juba 12. võidu teeninud Iserbyt (1:03.47) edestas viimasel ringil kukkunud Toon Aertsi (Baloise Trek Lions) kümne ning esmakordselt MK-sarjas pjedestaalile jõudnud kuni 23-aastaste maailmameistrit Pim Ronhaari (Baloise Trek Lions) ühe minuti ja 44 sekundiga. MK-sarja liidril tuli seejuures lõpu eel rattal kett maha, kuid edumaa oli esikoha teenimiseks juba turvaline.

„Mul olid väga head jalad ja usun, et Toon Aerts tegi ka väga hea sõidu. Publik on siin imeline ja võistlus tõeliselt raske. Üritasin konkurentidega vahe sisse sõitmise jätta viimasele kahele ringile. Kui Toon vea tegi, teadsin, et pean nüüd omas tempos lõpuni sõitma ja see on võiduks piisav. Sellistes olukordades tuleb eelkõige rahulikuks jääda, sest vastasel juhul hakkad ise ka vigu tegema,“ ütles Iserbyt.

Naiste seas teenis kaheksanda MK-etapivõidu valitsev maailmameister Brand, edestades 26 sekundiga Maghalie Rochette’i ja 34 sekundiga Denise Betsemad (Pauwels Sauzen-Bingoal).

„Ei olnud kerge võistlus, üldse mitte,“ ütles MK-sarja liider Brand võistluse järel. „Rada oli keeruline ja seepärast tahtsin kohe sõidu alguses ees olla, et saaksin oma trajektoore valida. See andis kindlasti suure eelise.“

5. detsembril peetav cyclo-crossi MK-etapp Belgias Antwerpis jäetakse aga halveneva koroonaviiruse pandeemia olukorra ja uute piirangute tõttu ära.

Foto: UCI

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X