Cyclo-crossi MK-etapil Dublinis olid võidukad Van Empel ja Van Aert

Cyclo-crossi MK-sarja üheksas etapp peeti nädalavahetusel Iirimaal Dublinis, kus olid võidukad hollandlanna Fem van Empel (Pauwels Sauzen-Bingoal) ja belglane Wout van  Aert (Jumbo-Visma).

Cyclo-crossi MK-sarja etapp peeti seejuures Iirimaal esmakordselt. Fem van Empeli võiduajaks mõõdeti viieringilisel võistlusel 47.13. Oma kuuenda MK-etapivõidu pälvinud hollandlanna edestas kaasmaalannat Puck Pieterset (Alpecin-Deceuninck) seejuures vaid kahe sekundiga. Kolmanda koha saanud Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal) jäi neist maha juba ühe minuti ja 37 sekundiga. Valitsev maailmameister Pauline Ferrand Prevot sai seekord seitsmenda koha, kaotades võitjale nelja minuti ja 39 sekundiga.

„Ma teadsin, et kui ma tulen finišisirgele koos Femiga, siis on mul keeruline teda võita. Seega ma pidin varem üritama ja andsin endast kõik, kuid seekord sellest ei piisanud,“ tõdes Pieterse finišis.

Meeste võistlusel ei olnud vastast Belgia meistrile Van Aertile, kes sõitis seitse ringi läbi ajaga 59.36. Teise koha teenis Laurens Sweeck (Crelan-Fristads), jäädes kaasmaalasest 14 sekundi kaugusele ning kolmanda koha valitsev maailmameister Thomas Pidcock (Ineos Grenadiers; +0.17).

„Oli meeldiv kohtuda Iirimaa fännidega. Tegemist oli äärmiselt huvitava rajaga, mis muutus päeva jooksul pidevalt. Ma olen võidu üle uhke ja saan öelda, et ma pole Iirimaal kunagi kaotanud ühtki rattavõistlust,“ naljatles Van Aert finišis.

Cyclo-crossi MK-sarja järgmine etapp peetakse juba 17. detsembril Itaalias Val di Soles.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X