Colombia velotuuril vahetus taas liider, Pajur 56.

Eesti maanteeratturite koondis Colombias

Colombia velotuuri (UCI 2.1) kolmandal etapil (Tunja-Tunja; 141,9 km) pälvis esikoha Alejandro Osorio (GW Erco Shimano; 3:20.18).  Eesti maanteeratturite koondise parimana finišeeris Markus Pajur 56. positsioonil.

Colombia velotuuri kolmas etapp sõideti linnaringidel, millel oli pikkust 12 kilomeetrit. Rada ei olnud lihtne, sest igal ringil tuli ületada kaks rasket tõusu. „Etapi algul kontrollis Astana tiim tempot ja see sobis meile,“ rääkis Eesti maanteeratturite koondise treener Alo Jakin. „Neli ringi enne lõppu hakati vajutama ning kohalikud ja kergemad mehed läksid oma teed. Jooksikud püüti kiirelt kinni ja võitja selgus kaheksamehelisest esimesest grupist.“

Etapi võitnud Osorio on seejuures värskelt kroonitud grupisõidus Colombia meistriks. Talle järgnesid kaasmaalased Rodrigo Contreras (NU Colombia) ja Rigoberto Uran (EF Education – EasyPost; +0.01). Peagrupp kaotas võitjale 11 sekundiga.

„Peagrupi järel tuli järgmises väiksemas grupis üle joone Pajur. Teised Eesti mehed lõpetasid rahulikult, et järgmisel etapil midagi üritada,“ lisas Jakin. Pajur kaotas võitjale viie minuti ja 31 sekundiga, teised eestlased 20 minuti ja 35 sekundiga. Martti Lenzius sai 99., Rait Ärm 100., Lauri Tamm 109., Martin Laas 129. ja Norman Vahtra 130. koha.

Üldarvestuses kerkis liidriks Contreras, kellele kaasmaalane Harold Tejada (Astana Qazaqstan Team) kaotab kuue ja hispaanlane Oscar Sevilla (Team Medellin) seitsme sekundiga. Pajur (+9.59) on kokkuvõttes 69., Ärm (+22.31) 97., Laas (+29.52) 116., Vahtra (+29.52) 117., Lenzius (+35.22) 124. ja Tamm (+46.52) 128.

Colombia velotuuri neljandal etapil on pikkust 181,8 kilomeetrit. Raja esimesele poolele jäävad kaks neljanda ja üks kolmanda kategooria tõus, teine pool on siledam.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium, Kaamos, Team Estonia.