Cavendishi koju sissetunginud röövijad ähvardasid rattaässa noaga ning viisid ära 800 000 euro väärtuses kellasid

Mark Cavendish

Sel nädalal algas kohtuprotsess 2021. aastal Mark Cavendishi koju sissetunginud röövlite üle, kes varastasid BBC andmetel rattaässa perekonnalt Richard Mille’i kellad väärtusega umbes 800 000 eurot.

“See oli hästi läbi mõeldud sissetung eesmärgiga varastada väärtuslike kellasid,” ütles prokurör Edward Renvoize kohtuprotsessi avapäeval. “Üsna selgelt olid ründajad huvitatud vaid kelladest, kuna muud nad endaga väga kaasa ei haaranud.”

Sissetung 37-aastase Cavendishi ja tema abikaasa Peta Londoni lähedal asuvasse koju toimus 2021. aasta novembris. Renvoize sõnul magas perekond sissetungi ajal kodus ning ärkas üles müra peale. Marki ja Peta voodis oli samal üks nende lastest. “Üks sissetungija ähvardas Marki tema laste ees noaga pussitada,” lisas Renvoize vandekohtunikele. Kuigi röövlid olid end hästi varjanud, leidis politsei hiljem Peta telefoni, millel olid sissetungija sõlmejäljed ning DNA-proovide abil jõudi neile siiski jälile. Kaks kohtu all olevat süüdistatavat eitavad oma süüd.

Kohtuprotsess võib kokku kesta üle nädala.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X