Caspar Austa enam võitu ei püüa

Caspar Austa Rakvere rattamaratonil_foto Stuudiopunkt

Bosch Eesti Maastikurattasarja viies etapp peetakse 17. juunil Lääne-Virumaal Rakveres, kuid juba täna on selge, et siiani kõikide hooaegade üldvõidud enda nimele kirjutanud Caspar Austa enam kõige uhkemale tiitlile ei konkureeri.

Austa kinnitab talle omase huumoriga, et püüda võib veel ainult koos poja Jonathaniga kala. “Arvan, et midagi muud ma sel aastal tõesti enam ei püüa,” lisab ta lühidalt.

Koondarvestuses juhib sarja Veloplusi sõitja Gert Jõeäär, Red Bike / Wilo rattur Raido Saar on teine ning Veloplusi tiimi liige Peeter Tarvis kolmas. Jõeääre sõnul põnevus püsib, sest otsustatud pole midagi. “Mul on küll väike edu, kuid kuna kahe halvima etapi tulemus ei lähe arvesse, siis võib tagant veel keegi ettepoole kerkida. Rakveres tahaksin kindlasti võita, sest eelmisel nädalavahetusel Jõelähtmel peetud Eesti meistrivõistlustel pidin rahul olema teise kohaga ning uus võit oleks heaks lohutuseks.”

Eelmise hooaja vahele jätnud Raido Saar on tänavu heas hoos, kuid läheneb võistlustele pigem tagasihoidliku aukartusega. “Jõeäärele järele jõuda võib vaid siis, kui tal juhtub väga halb päev olema. “Meil on ikka selge klassivahe, pole mõtet võrreldagi. Treenin töö kõrvalt, minu teada tema tööl ei käi. Üldkohale ei mõtle, mingeid punkte väga ei arvuta ning teen lihtsalt oma sõitu. Suurt vahet pole, kas olla teine, kolmas või neljas. Võit oleks muidugi teine asi,” ütles Saar.

Rattur tunnistab, et on tõesti varasemast veidi tugevam. “Mingit nippi siin pole, tegin talvel palju trenni ning kevadel laagris oli tunda, et jõudu on.”

16. Rakvere Rattamaratoni peakorraldaja Vahur Leemets tunnistab, et pole oma elus kordagi võistluse rada otsast lõpuni läbi sõitnud, sest üldkorraldusele tegeleb ta lisaks veel ka tulemuste fikseerimisega. “Alustasin ajavõtuga üle 20 aasta tagasi, esimene tõsisem spordisündmus oli 1996. aasta Viru Maraton üle 700 suusatajaga. Kuus aastat tagasi sai investeeritud professionaalsetesse ajavõtuks mõeldud seadmetesse ning tänasega on mu kontole kogunenud julgelt üle 1000 spordisündmuse,” sõnas Leemets.

Rakvere rattamaratoni põhidistantsile on Leemetsa kinnitusel üles pandud kolm vaheajapunkti ja finiš. Lisaks liidrite kulgemise jälgimisele annavad vaheajad korraldajale kindlust, et kõik osalejad trassi ettenähtud mahus õigesti läbivad.

16. Rakvere Rattamaratoni 47 km pikkuse põhidistantsi avapauk kõlab täpselt pühapäeva südapäeval. Kell 12.15 toimuvad Rakvere kiriku pargis lastesõidud kuni 10-aastastele ratturitele ning 13:10 antakse lähe 20 km pikkusele noorte- ja matkasõidule, mis on jõukohane pingutus kõikidele vähegi liikumist armastavatele inimestele.

Soodusregistreerimine kestab www.rattamaratonid.ee lehel veel kuni 13. juuni hilisõhtuni, kuid spordisündmusega saab liituda ka kohapeal.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X