Carapaz teenis Vueltal teise etapivõidu, Evenepoel kaotas edusekundeid

Hispaania velotuuri 14. etapil (Montoro – Sierra de la Pandera; 160,3 km) pälvis tänavu juba teise esikoha Richard Carapaz (Ineos Grenadiers). Punases liidrisärgis võistlev Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) kaotas lähikonkurentidele aega, Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) sai 22. koha.

Taas jooksikute grupist võidutsenud Carapaz edestas mäefinišiga lõppenud etapil kaheksa sekundiga Miguel Angel Lopezit (Astana) ja Primož Roglicit (Jumbo-Visma). 27 sekundit hiljem finišeeris Joao Almeida (UAE Team Emirates) ning 36 sekundit hiljem hispaanlased Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers) ja Enric Mas (Movistar). Velotuuri üldliider Evenepoel lõpetas kaheksandal positsioonil, kaotades võitjale 56 sekundiga. Taaramäe jäi Carapazist kahe minuti ja 42 sekundi kaugusele.

Evenepoeli edu on nüüd enne “queen stage’i” Roglici ees üks minut ja 49 sekundit. Kolmandal kohal jätkav Mas jääb belglasest maha kahe minuti ja 43 sekundiga. Taaramäe on kokkuvõttes 25. kohal (+33.47). Pühapäevane 152,6-kilomeetrine etapp lõpeb Sierra Nevadas.