Carapaz ründas Vuelta viimasel tõusul, aga Roglic pidas vastu

Hispaania velotuuri viimasel mägisel etapil andis Ineosi rattur Richard Carapaz lõputõusul üldliidrile Primož Roglicile (Jumbo-Visma) lahingu, kuid sloveenlane pidas vastu ning sõidab pühapäeval Madridi tiitlit kaitsma.

Laupäevasel 17. etapil (Sequeros – Alto de la Covatilla; 178 km) ründas Carapaz La Covatilla lõputõusul, kolm ja pool kilomeetrit enne finišit, jättes Roglici maha.

Lennard Hofstede ja Marc Soleri abiga suutis Roglic siiski katastroofi vältida (mäletatavasti kaotas ta Tour de France’i otsustaval etapil liidrisärgi noorele kaasmaalasele Tadej Pogacarile) ja ületas finišijoone Ecuadori ratturist 21 sekundit hiljem.

See tähendab, et enne pühapäevast, suuresti tseremoniaalset viimast etappi Madridi, on tiitlikaitsja edu Carapazi ees 24 sekundit. Kolmas on laupäeval Carapazi ja Roglici vahel lõpetanud britt Hugh Carthy (EF Pro Cycling; +0.47).

17. etapi võitis Prantsusmaa rattur David Gaudu (Groupama-FGJ), kes edestas šveitslast Gino Mäderit (NTT Pro Cycling Team) ja hispaanlast Ion Izaguirre Insaustit (Astana). Nii Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation) kui Martin Laas (Bora-Hansgrohe) kaotasid laupäeval Gaudule 39.22, kirja läksid vastavalt 124. ja 129. koht.

Allikas: sport.err.ee

Foto: https://www.facebook.com/lavuelta/photos/a.371399692879279/3760296717322876

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X