Canyon-SRAM profinaiskond loob tiimi kõrvale farmklubi

WorldTouri kuuluv Canyon-SRAM profinaiskond andis kolmapäeval teada, et uuel hooajal loovad nad põhitiimi kõrvale farmklubi, mis peaks olema hüppelauaks tippratturite seltskonda.

Farmklubi on suunatud eelkõige Aafrika, Aasia ja Lõuna-Ameerika naisratturitele, kuid mitte ainult. Võistkonda võetakse kaheksa sõitjat ning see registreeritakse UCI kontinentaaltiimina.

“Oleme alati olnud motiveeritud andmaks naistele üle terve maailma võimaluse rattaga võistelda,” ütles Canyon-SRAM profinaiskonna looja ja mänedžer Ronny Lauke. “Mitmekesisus ja kaasatus nõuavad pikaajalist pühendumist. Oleme seadnud omale ambitsioonikad plaanid ja valmis nende nimel vaeva nägema. Mitte ainult selleks, et muuta meie naiskonda rahvusvahelisemaks, vaid kogu naiste rattasporti.”

“Alates 2023. aastast pääseb üks rattur farmklubist WorldTouri naiskonda. Ja niimoodi igal aastal,” lisas Lauke. Canyon-SRAM on varem võtnud tiimi rattureid, kes on läbinud Zwift Racing Academy kadalipu. Niiviisi on profilepingu teeninud näiteks Neve Bradbury, Jess Pratt, Tanja Erath, Ella Harris ja Leah Thorvilson.

Impression