Canyon-SRAM profinaiskond loob tiimi kõrvale farmklubi

219629813_4284014278359582_7656272307388253361_n

WorldTouri kuuluv Canyon-SRAM profinaiskond andis kolmapäeval teada, et uuel hooajal loovad nad põhitiimi kõrvale farmklubi, mis peaks olema hüppelauaks tippratturite seltskonda.

Farmklubi on suunatud eelkõige Aafrika, Aasia ja Lõuna-Ameerika naisratturitele, kuid mitte ainult. Võistkonda võetakse kaheksa sõitjat ning see registreeritakse UCI kontinentaaltiimina.

“Oleme alati olnud motiveeritud andmaks naistele üle terve maailma võimaluse rattaga võistelda,” ütles Canyon-SRAM profinaiskonna looja ja mänedžer Ronny Lauke. “Mitmekesisus ja kaasatus nõuavad pikaajalist pühendumist. Oleme seadnud omale ambitsioonikad plaanid ja valmis nende nimel vaeva nägema. Mitte ainult selleks, et muuta meie naiskonda rahvusvahelisemaks, vaid kogu naiste rattasporti.”

“Alates 2023. aastast pääseb üks rattur farmklubist WorldTouri naiskonda. Ja niimoodi igal aastal,” lisas Lauke. Canyon-SRAM on varem võtnud tiimi rattureid, kes on läbinud Zwift Racing Academy kadalipu. Niiviisi on profilepingu teeninud näiteks Neve Bradbury, Jess Pratt, Tanja Erath, Ella Harris ja Leah Thorvilson.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X