Brown kaitses temposõidu meistri tiitlit, Vine üllatas konkurente

FmFggEXaMAICn_H

Temposõidu Austraalia meistrivõistlustel võidutsesid Grace Brown (FDJ-Suez) ja Jay Vine (UAE Team Emirates). Kui Brown kaitses tiitlit, siis Vine üllatas eraldistardist sõidule rohkem spetsialiseerunud konkurente.

28,6 kilomeetri pikkusel võistlusel pälvis Brown esikoha ajaga 40.58. Hõbemedali sai kaela Georgie Howe (Jayco-AlUla; +0.38) ja pronksi nädalavahetusel grupisõidu meistriks kroonitud Brodie Chapman (Trek Segafredo; +1.05).

“Märkan ootuseid ja maailmameistrivõistluste teine koht pani selgelt märklaua minu seljale, kuid see ei muutnud minu jaoks midagi,” avaldas Brown peale võistlust. “Ma ei ole oma numbreid veel vaadanud, aga usun, et sain hakkama korraliku sooritusega. Jaanuaris on alati raske sõita oma parimate numbrite lähedale, aga usun, et sain hästi hakkama.”

Vine võiduajaks oli 37,5 kilomeetri pikkusel võistlusel 46.38. Neljakordne temposõidu meister Luke Durbridge pidi seekord kolmesekundilise kaotusega leppima hõbedaga ja pronksi pälvis Kelland O’Brien (+0.26).

“Ma olen väga õnnelik. Ma olen alati arvanud, et temposõit võiks olla miski, milles areneda. Ma ei olnud lihtsalt enne profikarjääri võimeline sõitma heas positsioonis kiiresti. Töötasime meeskonnaga kõvasti, et asend paika saada ja see on näidanud tulemusi. Usun, et see on hea lähtepunkt, kust alustada hooaega,” ütles Vine.

Rohan Dennis (Jumbo-Visma) jättis tänavu meistrivõistlused vahele ning teeb hooaja avavõistluse Santos Tour Down Underil, mis algab pühapäeval Adelaide’is.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X