Britid teenisid Valencia velotuuril kaksikvõidu, Mihkels tunneb end iga päevaga paremini

Insta Madis Mihkels

Hispaanias jätkuval 74. Valencia velotuuri (UCI 2.Pro) neljandal etapil (181,6 km) võidutses britt Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers). Ennast järjest paremini tundev Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty) ületas finišijoone 50. positsioonil.

Velotuuri neljas etapp lõppes Alto de la Cueva Santa tõusu otsas, millel keskmiselt 5% kaldenurka ligi kaheksa kilomeetrit. Väikeses grupifinišis saatis edu Suurbritannia rattureid, kui Geoghegan Hart (4:32.00) edestas kaasmaalast Thomas Gloagi (Jumbo-Visma). Kolmanda koha pälvis velotuuri üldliider Giulio Ciccone (Trek – Segafredo).

Mihkelsi sõnul muutub tema enesetunne mitmepäevasõidu käigus järjest paremaks ning neljandal etapil kaotas ta võitjale kahe minuti ja 52 sekundiga. „Super jalad olid,“ oli Mihkels peale etappi õnnelik. „Seekord ma tiimi jaoks tööd ei pidanud tegema ja mul oli vabad käed, sest etapp oli väga raske – 3700 tõusumeetriga. Kestsin ilusti lõpuni ning jäin esimestest maha ligi kolm kilomeetrit enne finišit. Ma ei oleks pidanud seal üldse pressima, aga tahtsin lihtsalt jalga testida.“

Velotuuri üldliidrina jätkab Ciccone. Geoghegan Hart jääb itaallasest maha nelja ja Pello Bilbao (Bahrain – Victorious) seitsme sekundiga. Mihkels jätkab võistlemist 83. positsioonil, jäädes Cicconest maha 43 minuti ja 34 sekundiga. Viimasel päeval on kavas 93-kilomeetrine etapp finišiga Valencias.

Eesti ratturid jätkavad võistlemist ka Prantsusmaal toimuval esimese kategooria velotuuril Etoile de Besseges – Tour du Gard. Neljandal etapil (147,5 km) pälvis esikoha taanlane Mattias Skjelmose (Trek – Segafredo), kes edestas üks-ühele peetud lõpuspurdis ameeriklast Neilson Powlessi (EF Education – Easypost). Kolmandana jõudis finišisse prantslane Pierre Latour (TotalEnergies; +0.13).

Järsu lõputõusuga etapil pälvis Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) 63. koha, kaotades võitjale kümne minuti ja 35 sekundiga ning Rait Ärm (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) 104. koha, jäädes võitjast maha 21 minuti ja 35 sekundiga.

Etapivõiduga muutus ka kokkuvõtte seis. Uued liidriks kerkis Skjelmose, kellele järgnevad Powless (+0.04) ja Latour (+0.22). Vahtra (+22.24) on 78. ja Ärm (+32.40) 104. kohal. Pühapäeval sõidetakse mitmepäevasõidul 10,6-kilomeetrine temposõit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X