Briti rattur uuendas maailmarekordit

Jonathan Shubertist sai esimene rattur, kes läbinud 100 miili vähem kui kolme tunniga. Artic Aircon Racing Teami kuuluv britt sõitis esmaspäeval Milton Keynesist Norwichi, uuendades enda nimele kuuluvat maailmarekordit.

Oktoobris läbis Shubert sama vahemaa ja sai märgades oludes kirja aja 3:08.15. Tosin päeva hiljem tegi mees teise katse ning pideva tagantuule ja päikeselise ilma toel kujunes tema ajaks 2:57.59. Shubert jagas oma andmeid Stravas ja selle põhjal oli tema keskmine kiirus 54,3 km/h. Esimese 130 km jooksul oli tema võimsus 210 vatti, seejärel läks kompuuter katki.

Shuberti sõit ei kulgenud aga ideaalsetes tingimustes. Nimelt hakkas katse alguses tõrkuma tagumine käiguvahetaja ning vältimaks keti mahatulekut, läbis ta kogu ülejäänud distantsi ühe käiguga, mis võis hinnanguliselt ajaliselt maksma minna kuus minutit.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X