Briti rattur saavutas karjääri 31. Tour de France’i etapivõidu

Prantsusmaa velotuuri neljanda etapi võitis briti sprinter Mark Cavendish (Deceuninck-Quick Step), kelle jaoks tähendab etapivõit karjääri 31. Prantsusmaa velotuuril.

Tour de France’i neljas etapp algas sellega, et kõik sõitjad peatusid kilomeeter pärast starti minutiks, et avaldada meelt velotuuri puudulike ohutustingimuste vastu. Sõitjad seisid kohal minuti, misjärel sõitsid nad järgnevad kümme kilomeetrit aeglases tempos.

Pärast protesti läks aga etapp käima ning sprindirohke etapi lõpetas esimesena britt Mark Cavendish, poodiumile tuli veel prantslane Nacer Bouhanni (Team Arkea Samsic) ja Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix). Etapivõit oli Cavendishi karjääri 31. Prantsusmaa velotuuridel. Temast rohkem on võitnud etappe ainult legendaarne Eddy Merckx, kelle nimel on 34 etapivõitu.

Velotuuri üldarvestuses muutusi ei tulnud, esimesena jätkab Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), teisel kohal on Julian Alaphilippe (Deceuninck-QuickStep) ja kolmas on Richard Carapaz (Ineos Grenadiers).

Tour de France jätkub kolmapäeval temposõiduga.

Allikas: sport.err.ee

Foto: https://www.facebook.com/deceuninckquickstep/photos/a.693193787399682/4392233460829011/

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X