Briti rattur lõpetas karmi tõusu esimesena, Almeida säilitas liidrisärgi

830210ha4d7t28

Itaalia velotuuri 15. etapi (Rivolto õhubaas – Piancavallo; 185 km) võitis britt Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers; 4:58.52), kuid üldliidrina jätkab portugallane Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step).

Ratturitel tuli ületada kolm teise kategooria tõusu ja seejärel veel esimese kategooria lõputõus, kuhu kõige kiiremini väntas just Geoghegan Hart, kellele see oli esimeseks suurtuuri triumfiks.

Ta edestas kahe sekundiga hollandlast Wilco Keldermani (Sunweb) ja nelja sekundiga austraallast Jai Hindleyt (Sunweb). Neljandana ületas lõpujoone Almeida, kel kogunes kaotust 37 sekundi jagu.

Sellest hoolimata säilitas Almeida Keldermani ees 15-sekundilise edu. Üldarvestuse kolmandaks kerkis Hindley, kes kaotab portugallasele aga juba kahe minuti ja 56 sekundiga.

Hindleyst vaid sekundi kaugusele jääb pühapäevane võitja Geoghegan Hart, viies on seni kolmandat koha hoidnud Pello Bilbao (Bahrain – McLaren; +3.10) ja kuues poolakas Rafal Majka (Bora – Hansgrohe; +3.18).

Tanel Kangert lõpetas seltskonnas, mis saabus finišisse veidi enam kui viis minutit pärast võitjat. Protokolli läks talle 17. koht ja kokkuvõttes tõusis eestlane 26. positsioonile (+47.38).

Esmaspäeval ootab sõitjaid velotuuri teine puhkepäev, misjärel järgnevad jälle mägised etapid.

Allikas: sport.err.ee

Foto: https://www.facebook.com/giroditalia/photos/a.10150573891468247/10157813887803247/

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X