Brandon McNulty teenis Trofeo Calvial soolovõidu

Brandon McNulty

Mallorca Challenge’i avavõistluse Trofeo Calvia (UCI 1.1; Peguera – Palmanova; 154,7 km) võitis uhke soolosõidu järel ameeriklane Brandon McNulty (UAE Emirates).

McNulty tegi otsustava rünnaku enam kui 60 kilomeetrit enne finišijoont, pani seejärel oma temposõiduoskused mängu ning võitis võistluse järgmise grupi ees ühe minuti ja 17 sekundiga. Teise koha pälvis McNulty meeskonnakaaslane Joel Suter ja kolmanda itaallane Vincenzo Albanese (EOLO – Kometa).

„Milline imeline viis hooaja alustamiseks. Ma olen väga õnnelik. Oli raske päev, aga nii mulle kui meeskonnale väga edukas,“ kommenteeris McNulty võistlust. „Kogu päeva käis trass üles-alla. Kuna siledaid lõike polnud, muutus grupp kogu aeg järjest väiksemaks. Teadsin, et kui ma suudan oma tempot hoida, siis mind on raske kinni püüda.“

McNulty liitus UAE Emirates meeskonnaga 2020. aastal ning teenis klubi särgis nüüd esimese võidu. Ameeriklane loodab tänavu teha tulemust veel Algarve, Pariisi – Nizza ja Romandia velotuuril. Tour de France’il on ta abistamas kahekordset võitjat Tadej Pogacari.

Viiepäevane Mallorca Challenge jätkub neljapäeval, kui sõidetakse Trofeo Alcudia (UCI 1.1; 173,2 km).

Foto: UAE Team Emirates/Facebook

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X