Brand krooniti esmakordselt maailmameistriks, Hollandile kolmikvõit

Hollandlanna Lucinda Brand teenis karjääri esimese cyclo-crossi maailmameistritiitli, kui alistas Belgias Ostendis toimunud võistlusel dramaatilise viimase ringi järel kaasmaalanna Annemarie Worsti.

Eelmisel nädalal cyclo-crossi MK-sarja üldvõidu pälvinud Brand pidas 31-aastase Worstiga õlg-õla kõrval võistlust kuni lõpukurvini, kus viimane kukkus. See andis Brandile võimaluse finišisirgel vääriliselt juubeldada oma karjääri esimese MM-tiitli üle. Worst jõudis lõppu kaheksa sekundit peale võitjat.

“Ma olen maailmameistritiitlile olnud nii lähedal mitu aastat järjest,” ütles Brand finišijärgses intervjuus, viidates kolmele pjedestaalile kohale kolmel eelneval aastal järjest. “Lõpuks peale sellist imelist hooaega ma võitsin ja väga lahe on niiviisi hooaega lõpetada.”

Kolmanda koha teenis Denise Betsema, mis tähendas, et kogu pjedestaal kuulus Hollandi koondisele. Betsema kaotas võitjale 19 sekundiga. Tiitlikaitsja Ceylin Del Carmen Alvarado, kes võitis eelmisel nädalal viimase MK-etapi, lehvitas koondisekaaslastele kohe avakurvis, kus kukkus ning konkurentidele edumaa andis. Finišisse jõudis ta kuuendana, kaotades Brandile ühe minuti ja 12 sekundiga.

Seitsmekordne cyclo-crossi maailmameister Marianne Vos pälvis seekord aga 12. koha, kaotades võitjale kahe minuti ja 23 sekundiga.

Ka kuni 23-aastaste meesratturite arvestuses jäeti kaksikvõit Hollandisse, kui esikoha pälvis Pim Ronhaar ja teiseks tuli Ryan Kamp. Pronksmedali sai kaela belglane Timo Kielich.